כתבות ומאמרים

להשתלב בתחום האופנה

יום שלישי, 15 ביוני 2010, 16:29 מאת: הלל צבי

עולם האופנה שהו עולם שמושך רבים אליו. המון אנשים חולמים להיות מעצבי אופנה ברמה בינלאומית. להיות מעצבי שמלות כלה וערב, חליפות, בגדי ים או סתם בגדי יומיום, ושאת בגדיהם ילבשו מיטב דוגמני ודוגמניות העל בארץ ובעולם. אז איך גורמים לחלום להתגשם?

אפשרויות התעסוקה בתחום האופנה הם רבות ומגוונות אך אם נעשה חתך כולל נוכל לסווג אותם לשלושה תחומים עיקריים:

לעבוד כשכיר

לעבוד כשכיר בתחום האופנה יכולה להיות דרך מצוינת להתחלה. בחברות אופנה יש אפשרות ללמוד מאנשים שיש להם ותק רב בתחום ולצבור ידע וניסיון מעשי. זוהי קרקע טובה שממנה ניתן להתפתח ומאוחר יותר להפוך לעצמאי. בנוסף- ניסיון תעסוקתי זהו ערך שלא יסולא בפז וכמה שיש יותר זה תמיד יותר טוב. לצורך העניין, המון מעצבי שמלות כלה וערב מפורסמים החלו כך.

עבודה כפרילנסר

דבר מקובל שהמון מעצבי אופנה עושים הוא להיות פרילנסר. המעצב עובד למען חברה מסוימת אך אינו מחויב לה. הוא יכול לעבוד במקביל עם כמה חברות ואין לו התחייבות עם מישהו ספציפי. עם זאת גם למעסיק אין כל התחייבות אליו משמע ניתן לסיים את ההתקשרות בכל עת.

לפתוח חברה עצמאית

השאיפה של כל מעצב אופנה היא בסופו של יום להקים חברת עיצוב אופנה משל עצמו בה הוא יוכל להביא לידי ביטוי 100 אחוז מהכישרון שלו ולעצב בגדים לפי מה שהוא חושב שמתאים ולא לפי דרישות המעסיק או החברה. אין ספק שזוהי הדרך הטובה ביותר להצליח בתחום האופנה אך בלי שום ספק גם הקשה ביותר. בישראל ישנם המון מעצבי אופנה צעירים שהצליחו להגשים את חלומם ואפשר ליהנות מעיצוביהם וללבוש את בגדיהם.