כתבות ומאמרים

מקצועות הנדסה מבוקשים

יום חמישי, 30 באוגוסט 2012, 11:30 מאת: הלל צבי

 

הטכנולוגיה בעולמנו מתפתחת ומשתנה כל הזמן. בעקבות התפתחות זו הביקוש למהנדסים טובים ומוכשרים גדל משנה לשנה. תחומי ההנדסה השונים מהווים את הבסיס לטכנולוגיה והיא מושפעת בהכרח מאותם מקצועות. ישנם המון תחומי הנדסה שכל אחד מהם מתעסק במשהו אחר ושונה לגמרי. בתוך אותם תחומי הנדסה ישנם כמה תחומים יותר מבוקשים ובולטים:
 

הנדסת אלקטרוניקה וחשמל

לימודי הנדסת אלקטרוניקה וחשמל מכשיר את הסטודנטים איך לפתח, לתכנן, ליצור, להתקין ולתחזק רשתות חשמל. מתעסקים עם רובוטיקה, מכטרוניקה, מחשוב ובקרה ובנוסף לומדים כיצד לנהל צוותים וחברות בתחום האלקטרוניקה והחשמל.

הנדסת תוכנה
לימודי הנדסת תוכנה עוסקים בייצור, ניהול ובקרה של מערכות מחשוב. הסטודנטים לומדים איך לעבוד עם מערכות הפעלה שונות, שפות תכנות, מערכות מחשוב, פיתוח אלגוריתמים, אינטרנט, תכנות מחשבים ועוד.


הנדסת תעשייה וניהול
לימודים אלה משלבים בעצם את תחום ההנדסה יחד עם ניהול ופיתוח הנדסי. במהלך לימודי הנדסת תעשייה וניהול לומדים איך להגדיל ולשפר את התפוקה בייצור, ולייעל את תפקוד המערכת בתוך הארגון.

הנדסת רפואה
אחד התחום החשובים ביותר שמשוקעים בו המון כספים הוא תחום הנדסת הרפואה. החזון והרצון למצוא תרופות למחלות ולהאריך את תוחלת החיים של מגוון חוקרים מגיע בסוף לידי  מהנדסי הרפואה שתפקידם להוציא את הרעיונות מהכוח אל הפועל ולפתח אותם למשהו מעשי.

הנדסת הסביבה
נושא נוסף שנכנס למודעות גדולה מאד בשנים האחרונות הוא כל מה שנוגע לתחום הסביבה. ההבנה כי סביבה מאוזנת ואקולוגית היא מפתח חשוב לעתיד העולם גרמה להרבה אנשים ללכת ללימודי הנדסת סביבה ובעצם לקחת חלק פעיל ואקטיבי בנוגע להגנת הסביבה. באמצעות מקצוע זה אפשר לשמור על בריאות הציבור, להגן על משאבי הטבע ולא לכלות אותם, לסלק פסולות בדרכים יצירתיות וחכמות ועוד

לימודי הנדסה