כתבות ומאמרים

כל הסיבות ללמוד מנהל עסקים

יום שלישי, 15 ביוני 2010, 15:04 מאת: מיה משעל

המושג לימודי מנהל  עסקים מתייחס תוכניות לימודים העוסקת בכל הקשור  להנהגה נכונה של ארגון  כלשהו. לימודי מנהל עסקים  מכשירה את התלמידים לנצל  באופן הטוב ביותר את המשאבים העומדים לרשות ארגון מסוים  כדי לייעל את עבודות הארגון ולהציג רווחים.

לימודי מנהל עסקים מתמקדים כיצד יש על מנהל להתמודד עם אתגרים שניצבים לפניו ומקנים את הבסיס ואת הכלים שחיוניים להצלחה בקריירה עסקית. הלימודים עוסקים בסמכויות המופקדות בידי המנהל, או מספר מנהלים ברמות היררכיה שונות, במטרה לפתח יכולות אישיות ומקצועיות של הסטודנט, להקנות לו את הכלים לנתח ולהעריך את הבעיות שנקרות בדרכו, ללמוד להבין את עולם העסקים בארץ ובחו"ל.

נושאי הלימוד הנלמדים במסגרת תואר ראשון במנהל עסקים כוללים: הקניית ידע רחב במיומנויות ניהול ושיווק, תיאוריות הפועלות בשוק, ידע תיאורטי ויישומי בניהול, היבטים אסטרטגיים עסקיים, ניהול תחומי משאבי אנוש ועוד.

יישנם מסלולי שונים של לימודי מנהל עסקים המשלבים מנהל עסקים עם לימודים מתחומים שונים כמו שיווק ופרסום, כלכלה, ראיית חשבון. ישנם הבוחרים לשלב לימודי מנהל עסקים עם תחומים שאינם קשורים כמו לימודי סביבה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, משפטים, לימודי מדעי המדינה וממשל ועוד.

בסיכומו של דבר, לימודי מינהל עסקים מקנים לסטודנט את הכלים לניהולו המצליח של עסק או ארגון באופן רווחי, בעזרת הקניית שיטות פעולה שונות, למידת השוק והכוחות המשפיעים עליו.