כתבות ומאמרים

העולם שמאחורי רפואה משלימה

יום שלישי, 15 ביוני 2010, 16:33 מאת: מיה משעל

הפריחה בתחום לימודי הרפואה המשלימה בשנים האחרונות הביאה ליצירתם של מסלולים רבים בתחום. ישנם תחומים רבים בהם ניתן להתמחות במסגרת רפואה משלימה כמו, דיקור, ארומתרפיה, שיאצו, הומופאתיה, פרחי באך, עיסויים, דימוי מודרך, רייקי ועוד.

לימודי רפואה משלימה מציעים גישה שונה לטיפול במחלות, שהיא שונה מהגישה המקובלת ברפואה הקונבנציונאלית. הגישה של הרפואה המשלימה נובעת מהצד הרוחני של הדברים. נקודת המוצא של רפואה משלימה היא שכל צורות החיים שמתקיימות על פני האדמה ניזונות מאותה אנרגיה. מכאן אם אדם סובל ממחלה כלשהי הרי שיש בעיה בהילה האנרגטית שלו ולכן המרפא למחלה יגיע מתוך האדם עצמו.

עם זאת, יש הטוענים נגד הרפואה המשלימה כי שיטות הטיפול בה לא התפתחו בעקבות מחר מדעי, כפי שמקובל ברפואה המסורתית ולכן ניתן פחות לסמוך עליה מבחינה מדעית. לטענתם הטיפול האלטרנטיבי אינו מגובש.

מנגד, ישנם הוכחות להצלחות בטיפולים של הרפואה המשלימה, ואין וויכוח על כך שטיפול ברפואה משלימה מצליח להשרות רוע על החולה ולא פעם אף להביא לשיפור במצבו הרפואי.

לימודי רפואה משלימה מתאימים לאנשים שמקבלים את העולם כמכלול שלם, ומאמינים כי דבר אחד משפיע על רעהו. המטפל האלטרנטיבי צריך לגלות סבלנות והקשבה לחוליו ולדעת להתאים את הטיפול הנכון.

לימודי רפואה