כתבות ומאמרים

מי מפחד מלימודי הנדסה?

יום שלישי, 15 ביוני 2010, 15:09 מאת: מיה משעל

תחום ההנדסה הוא תחום מאוד מבוקש בשוק  התעסוקה ועל כן מדובר  במסגרת לימודים קפדנית שלא בהכרח  מתאימה לכל אחד. לימודי  הנדסה נוגעים כמעט בכל תחום אפשרי בחיינו, כמו, חשמל, מחשבים, תעשייה וניהול, רפואה, אווירונאוטיקה, איכות סביבה, אלקטרוניקה  ועוד.

לימודי הנדסה כוללים התמחויות בנושאים שונים, בהם, הנדסה אזרחית, הנדסת תוכנה, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מחשבים, הנדסת חשמל, הנדסת אנרגיה, הנדסה כימית ועוד.  תקופה הלימודים נפרשת לרוב על פני ארבע שנים בסופם  זכאי הסטודנט לתואר הנדסאי B.S.c  .

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה הם לרוב מאוד קשיים וגבוהים וכוללים הצגת תעודת בגרות עם מספר יחידות לימודי במקצועות ריאליים כמו מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, מדעי המחשב, הצגת תוצאות של בחינה פסיכומטרית וישנם מקומות שגם דורשים בנוסף ראיון אישי.

בוגרי לימודי הנדסה יכולים להשתלב במשרות שונות בשוק העבודה, בתום תקופה הלימודים, בהתאם לתחום בהנדסה בו התמחה. למשל, בוגר הנדסה, תעשייה וניהול יוכל להשתלב בכל מה שקשור בסחר בינלאומי. מהנדס אלקטרוניקה יוכל להשתלב בחברת תוכנה, בוגר לימודי הנדסת בניין יוכל להוביל פרויקטים לפיתוח תשתיות, אם שיפור כבישים, ייעול התחבורה הציבורית או פיתוח מערכות בניין, בוגר לימודי הנדסה כימית בחברה העוסקת בפיתוח תרופות ועוד.

חשוב לזכור, כי בדיוק כמו מסלול הלימודים הארוך, גם דרכו של בוגר לימודי הנדסה, איננה פשוטה מהרגע הראשון. צעדיו הראשונים של בוגר לימודי הנדסה אינם קלים, כמו בכל מקצוע אחר, הוא ייאלץ להתחיל מנקודה מסוימת וממנה להתקדם בהדרגה, מבחינת ידע, מיומנות וניסיון, בהתאם הוא גם יעלה במשכורות ובתנאי העבודה.
 

לימודי הנדסאים