לימודי תיירות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי תיירות ומלונאות

לימודי תיירות ומלונאות עוסקים בכל הקשור לתעשיית התיירות בארץ ובעולם. מטרת הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים לעסוק בתחום התיירות באופן שיעמוד גם בסטנדרטים המקובלים בעולם מבחינת תכנון, ניהול, שיווק ותפעול האתרים. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים את הכלים לעסוק באסטרטגיות השונות הקשורות בענף, כגון שירותים, תפעול אתרים, תכנון מסלולי טיול, רכישת ידע תיאורטי בנשאים הקשורים במזון, ענף הארחה, מלונאות ועוד.

המושג תיירות ומלונאות מתייחס לכל נסיעה או שהייה של בני אדם מחוץ לסביבתם הרגילה לתקופה זמנית. תיירות יכולה להתקיים מסיבות שונות: נופש בבית מלון, בידור, נסיעות עסקים, נופשים מטעמי מרפא, ביקור במקומות קדושים לדת כלשהי, טיולים בטבע ועוד. נהוג להבחין בין תיירות פנים המתקיימת בתוך גבולות מדינה מסוימת לבין תיירות חוץ המתרחשת כשהתייר חוצה את גבולות המדינה בה הוא חי.

בשנים האחרונות זכה ענף התיירות לפריחה משמעותית בעקבות התפתחות הגלובליזציה שהפכה את המעבר ממדינה למדינה לקל יותר - המרחקים התקצרו, עלות הנסיעה פחתה וניתן להגיע בקלות יחסית לכל מקום על פני הגלובוס. נופשים בחו"ל או בגבולות הארץ הפכו למתאימים לכל אחד חדלו מלהיות מותרות של בני המעמד הגבוה.

כמו כן, ענף המלונאות הוא מענפיי התעשייה המתפתחים בעולם, פריחת תרבות הפנאי והתרחבותו של מעמד הביניים הפכו את הנופשים לצורת בילוי מקובלת הקורצת לכל אחד.

לימודי תיירות ומלונאות תופסים מקום חשוב מאחר ולענף התיירות חשיבות רבה והוא מהווה חלק נרחב מההכנסות של המדינה. ישנן מדינות בעולם בהן ענף התיירות הוא הראשון בחשיבותו מבחינת ההכנסות לתוצר הלאומי. תעשיית התיירות והמלונאות ממשיכה להתפתח בקצב מואץ ולכן ישנה חשיבות רבה להכשרת אנשים מוכשרים שיעבדו בתחום.
 

אפשרויות לימודים

ישנם מספר מסלולים של לימודי תיירות ומלונאות, ניתן ללמוד לימודי תיירות במסלול חד חוגי של לימודי תואר ראשון (B.A) וניתן לשלב אותם עם לימודי תחומים אחרים כמו, ניהול מלונאות ותיירות, או לשלב לימודי תיירות עם לימודי סביבה לתואר ראשון, לימודי תיירות עם התמחות בחקלאות ומזון, לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון ולימודים לתואר ראשון בגיאוגרפיה עם התמחות בתיירות. לימודים אלו נפרשים על פני כשלוש שנים.

כמו כן, ניתן ללמוד נושאים הקשורים בלימודי הנדסה לתואר B.Sc ומשתייכים לתחום התיירות כמו, הנדסת תעשייה וניהול במגמת תיירות, ניהול, מלונאות, משאבי מזון ותיירות או תואר הנדסאי תעשייה וניהול תיירות.

בנוסף, ישנם לימודי תעודה במגוון נושאים הקשורים לתחום התיירות והמלונאות כמו, סוכני נסיעות, מדריכי קבוצות בארץ או בחו"ל, מלונאות, מורשי תיירות, מנהלי תיקי נסיעות, תפעול לינה כפרית ואתרי נופש, ייזום ופיתוח תיירות באזורים שונים, תיירות כפרית, ניהול ושיווק תיירות ועוד.

תיירות ומלונאות - חומר הלימוד

לימודי תיירות ומלונאות הם תחום רחב הכולל נושאים מגוונים בהם תכנון ופיתוח תיירות, ניהול מערכות פנאי ונופש, ניהול מזון ומשקאות, ניהול צוות עובדים ועוד.

במסגרת לימודי תיירות ומלונאות לומדים קורסי תיירות, היכרות עם אתרי תיירות, תיירות כפרית, השפעות נסיעות ותיירות, שיטות מחקר בתיירות, קורסים בנושאי מינהל עסקים, קורסים העוסקים בתיירות עסקית, תפעול תיירות, שיווק תיירות, חקר שווקים, ניהול אסטרטגי של תיירות ומלונאות. יסודות הניהול; מבוא לכלכלה. כמו כן, לומדים קורסים העוסקים במגוון נושאים שונים כגון, גיאוגרפיה, היסטוריה וארכיאולוגיה, מבוא לתורת הפנאי, תקשורת בינאישית, לימודי תזונה ופיזיולוגיה.

בנוסף, ישנם מקומות בהם לימודי תיירות כוללים שיעורים עיוניים ליד שיעורים מעשיים. כמו גם, סיורים בשטח להכרת ארץ ישראל, עבודה מעשית בבתי מלון, סיורים לימודיים במדינות שונות בחו"ל ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.