לימודי מנהל עסקים

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי מנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים מתמקדים  בהיבטים השונים של תפקידי  ניהול עסקי. תואר ראשון  או תואר שני  של מנהל עסקים  מקנה את הבסיס  ואת הכלים הדרושים להצלחה  בשוק העבודה ובעולם העסקים. לימודי מנהל עסקים  משלבים ידע מתחומים אקדמיים  שונים, כמו, מדעי החברה, פסיכולוגיה, משפטים, כלכלה, ניהול, חשבונאות, מתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה, מדעי המחשב  ועוד.

לימודי מנהל עסקים נוגעים בכל התחומים והמיומנויות הנחוצים להנהגה נכונה של ארגון כלשהו. מטרת הלימודים היא להכשיר את התלמידים לנצל באופן הטוב ביותר את המשאבים של ארגון או חברה כלשהם, כדי לייעל את צורת העבודה ולהצעיד את אותו הגוף ליעדים חדשים ורווחים גבוהים.

יתרונות לימודי מנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים עוסקים באחת  המיומנויות המבוקשות ביותר במאה ה-21, ומכשירים את המנהל העתידי  להתמודד עם אתגרים שתפקידו  צפוי לזמן. במסגרת הלימודים  רוכש הסטודנט את הכלים  לנתח ולהעריך את הבעיות  בהן הוא צפוי  להיתקל, כמו גם את המיומנויות שיעזרו לו להתקדם  ולהצליח בעולם העסקים בארץ  ובחו"ל.

לימודי מנהל עסקים מקנים ידע רחב בניהול ושיווק, היכרות מעמיקה עם תיאוריות כלכליות שקיימות ומשפיעות על השוק, יתרונות וחסרונות של היבטים עסקיים אסטרטגיים, הקניית ידע תיאורטי ויישומי בניהול, היבטים אסטרטגיים עסקיים, ניהול תחומי משאבי אנוש ועוד.

מטרת הלימודים היא להכשיר מנהלים, בדרגות ביניים או בכירים, כדי שיהיו אנשי עסקים מובילים בעלי ידע כללי, כלים ומיומנויות שיאפשרו להם להתבלט בכל תחום בו יבחרו. בוגרי לימודי מנהל עסקים מסוגלים לפתור בעיות שונות במבנה הארגון, לנתח בעיות עסקיות ומצבים הקשורים במסחר, יזמות, פיתוח, משא ומתן, שוק ההון, שיווק ועוד.

חומר הלימוד

ניתן ללמוד תואר ראשון  של מנהל עסקים  או תואר שני של מנהל עסקים  ברוב מוסדות הלימודי האקדמיים, אוניברסיטאות ומכללות. כמו כן, ישם  מסלולים המאפשרים לימודי תעודה במכללות  השונות.


תוכנית הלימודים כוללת לימודים בסיסיים המורכבים ממספר רבדים שהם שיווקי, תפעולי, פיננסי וניהולי. במסגרת הלימודים, בין אם לימודי תואר ראשון או לימודי תואר שני, אחרי השלב הראשוני, ניתנת לסטודנטים האפשרות לבחור מתוך מגוון רחב של תוכניות לימוד המתמחות בנושאים שונים.

לימודי מנהל עסקים נוגעים במגוון רחב של נושאים, בהם, שיווק, כלכלה, מימון, חשבונאות פיננסית, סטטיסטיקה, שוק ההון, חשבונאות, מודלים כלכליים, דיני מסחר, דיני מיסים, דיני ניירות ערך, דיני חברות, שוק הנדל"ן בארץ ובעולם, מסחר, מסחר אלקטרוני, משאבי אנוש, יישומי המחשב, תיאוריות הקשורות במשק וכמעט כל מקצוע אקדמי אחר. מרבית מסגרות הלימוד של מנהל עסקים משלבות במסגרת הלימודים גם עבודה משותפת עם החברות והארגונים המובילים במשק.

בנוסף, ישנה אפשרות לשלב את לימודי תואר ראשון או לימודי תואר שני של לימודי מנהל עסקים, גם עם תחומים שאינם קשורים לתחום לימודי כלכלה, כמו, התמחות נוספת בלימודי סביבה, לימודי מדעי המדינה, לימודי פסיכולוגיה או לימודי סוציולוגיה, לימודי מדעי החברה ועוד.
 

אפשרויות תעסוקה

מנהל עסקים הוא אחד  המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה, התופס תאוצה ככל שהזמן  עובר.

בוגרי תואר ראשון או תואר שני של לימודי מנהל עסקים זוכים לביקוש רב בשוק העבודה. זאת מאחר שבתום הלימודים הם בעלי כישורים ומיומנויות הנוגעים בקשת רחבה של תחומי עיסוק. הם יכולים לבחור להשתלב בעמדות ניהוליות בדרגים שונים בחברות עסקיות, גופי מסחר בינלאומיים, גופים ממשלתיים, חברות פרטיות ועוד.

מכיוון שלימודי מנהל עסקים הם רב תחומיים, מספר המקצועות והתחומים בהם ניתן לעסוק בתום לימודי התואר הוא רב ביותר. בוגרי לימודי מנהל עסקים רבים מתחילים את דרכם המקצועית כמנהלי מותר, אנשי מכירות, אנשי שיווק, מנהלים בדרג נמוך או בינוני ושאר מקצועות שהדרישה הראשונית שלה היא ברוב המקרים תואר במנהל עסקים.

צבירת שנות ניסיון, כלומר וותק, הוא משמעותי במסלול ההתקדמות של בוגר לימודי מנהל עסקים, ישנה חשיבות רבה לרמת ההשכלה, לכן לא פעם כדי להתקדם לתפקידי הנהלה בכירים יותר ממשיכים בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים גם ללימודי תואר שני של מנהל עסקים.

 חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.