תואר ראשון לימודי M.A - ייעוץ ארגוני

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

לימודי ניהול משאבי אנוש

תואר ראשון של לימודי ניהול משאבי אנוש ושל לימודי ייעוץ ארגוני עוסקים בכל הקשור לניהול נכון של כוח האדם בארגון. הלימודים מקנים את הכלים לנהל נכון את כוח האדם בארגון כלשהו כולל גיוס עובדים, דאגה לתנאי העבודה במהלך תקופת עבודתם בארגון וגם לאחר מכן.

לימודי ייעוץ ארגוני הם לרוב לימודי המשך של ניהול משאבי אנוש, ולרוב נלמדים כתואר שני. בעוד שמנהל משאבי אנוש עושה את עבודתו מתוך הארגון, יועץ ארגוני לרוב מבצע את תפרידו כבוחן מחוץ הארגון המנסה לייעץ כיצד ניתן לייעל את שיטות העבודה של אותו ארגון. לרוב כוללים לימודי משאבי אנוש לתואר ראשון קורסים המוקדשים לתחום ייעוץ ארגוני.

נושאי הלימוד

תנאי הקבלה של לימודי תואר ראשון של ניהול משאבי אנוש כוללים הצגת תעודת בגרות וציוני פסיכומטרי, הלימודים נפרשים על פני כשלוש שנים. ניתן ללמוד משאבי אנוש במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי המשלב לימודי משאבי אנוש  עם לימודים של מנהל עסקים, לימודי כלכלה, פסיכולוגיה ועוד.

נושאי הלימוד של משאבי אנוש כוללים תיאוריות ניהול, פיתוח ביצועים, ניהול ופיתוח עובדים, שינויים ארגוניים, התמודדות עם לחץ ושחיקה, פיתוח הדרכה, תקשורת בינאישית, ניהול קונפליקטים, ניהול משא ומתן, בניית צוות ועבודת צוות, מיון וגיוס עובדים, מיון קורות חיים, עריכת ראיון אישי, ראיון טלפוני, מיון קבוצתי, מוטיבציה אישית וארגונית, הערכת עובדים, ניהול קריירה של עובדים, ניהול אינטגרטיבי, אינטליגנציה רגשית, מתן שירות, ייעוץ ארגוני, דיני עבודה וביטוח לאומי, תהליכי פרישה ופיטורין, שינוי ארגוני, תרבות הארגון, ניהול מערכות מידע, ניהול משא ומתן, מנהיגות, התייעלות כלכלית, סגנונות ניהול שונים, ניהול יצירתי, ועוד.

משאבי אנוש - אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי משאבי אנוש יכולים לעבוד בתום הלימודים בחברות עסקיות, פרטיות או גופים ציבוריים בתפקידים הקשורים לניהול כוח אדם, גיוס עובדים, הכשרת עובדים ושמירה על תנאי העסקה של משאבי אנוש או ייעוץ ארגוני.

כמו כן, בוגרי לימודי משאבי אנוש יכולים לפנות ללימודי המשך של תואר שני או תואר שלישי (דוקטורט) ולעסוק במחקר והוראה של משאבי אנוש או ייעוץ ארגוני במסגרת האקדמיה.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.