לימודי משאבי אנוש

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי ניהול משאבי אנוש

לימודי משאבי אנוש משתייכים לתחום  לימודי ניהול ולימודי ייעוץ  ארגוני. מנהל משאבי אנוש  הוא האדם בכל ארגון האחראי על ניהול נכון של כוח האדם במקום. מתוך נקודת מוצא כי כוח האדם הוא הנכס החשוב ביותר  שיש לחברה. תפקידו כולל  גיוס עובדים, הדרכת ושמירה על  רווחתם בתקופה בה הם עובדים באותו הארגון וגם לאחר מכן.

לימודי ייעוץ ארגוני הם לימודים לתואר שני ונחשבים ללימודי ההמשך של תואר ראשון במשאבי אנוש. יועץ ארגוני מבצע לרוב תפקיד מחוץ לארגון, כבוחן מבחוץ הוא מציע כיצד לשפר את התנהלות החברה מבחינה ארגונית מבחינת התייעלות כלכלית, חלוקה לתפקידים ועוד. ניתן למצוא קורסים של לימודי ייעוץ ארגוני במסגרת לימודי ניהול ומשאבי אנוש לתואר ראשון.

רקע כללי

לימודי משאבי אנוש התפתחו  מתוך  הצורך של ארגונים גדולים  לנהל בחוכמה את כוח האדם הגדול המועסק  בהם. ההבנה כי הצלחתו  של עסק תלוי  גם בהון האנושי  שבו וזהו אחד  המשאבים היקרים ביותר למערכת, לכן חשוב להשקיע בו ולא לראות בו רק הוצאה.

ניהול נכון של משאבי אנוש עוזר לארגון למצות את מלוא הפוטנציאל האנוש ולגייס לשורותיו את כוח האדם האיכותי ביותר והמקצועי ביותר שיש בשוק. תחום משאבי אנוש זוכים בהכרה בחשיבותם ובתרומתם לארגונים. אחד מתחומי המחקר החשובים ביותר בתחום משאבי אנוש הוא האופן בו הארגון בחברה ויחסי העבודה משפיעים זה על זה.
 

נושאי הלימוד

לימודי תואר ראשון של ניהול משאבי אנוש  נמשכים כשלוש שנים. ישנם  מקומות בהם ניתן לשלב לימודי משאבי אנוש  בלימודים של מנהל עסקים, לימודי כלכלה, פסיכולוגיה ועוד.

נושאי הלימוד של משאבי אנוש כוללים תיאוריות ניהול, פיתוח ביצועים, ניהול ופיתוח עובדים, שינויים ארגוניים, התמודדות עם לחץ ושחיקה, פיתוח הדרכה, תקשורת בינאישית, ניהול קונפליקטים, ניהול משא ומתן, בניית צוות ועבודת צוות, מיון וגיוס עובדים, מיון קורות חיים, עריכת ראיון אישי, ראיון טלפוני, מיון קבוצתי, מוטיבציה אישית וארגונית, הערכת עובדים, ניהול קריירה של עובדים, ניהול אינטגרטיבי, אינטליגנציה רגשית, מתן שירות, ייעוץ ארגוני, דיני עבודה וביטוח לאומי, תהליכי פרישה ופיטורין, שינוי ארגוני, תרבות הארגון, ניהול מערכות מידע, ניהול משא ומתן, מנהיגות, התייעלות כלכלית, סגנונות ניהול שונים, ניהול יצירתי, ועוד.
 

משאבי אנוש - אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי משאבי אנוש יכולים לעבוד בתום הלימודים בחברות עסקיות, פרטיות או גופים ציבוריים בתפקידים הקשורים לניהול כוח אדם, גיוס  עובדים, הכשרת עובדים ושמירה על תנאי העסקה של  משאבי אנוש או ייעוץ ארגוני.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.