לימודי כלכלה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי כלכלה

לימודי כלכלה עוסקים בחקר  המשאבים, הייצור וההפצה. פעילות  כלכלית עוסקת בהיבטים החומריים  של החברה האנושית  והשפעתם על רווחתו של האדם הפרטי, ומשתייכים  לתחום כלכלה ומימון.

במסגרת לימודי כלכלה חוקרים את הפעילות שנעשית בעזרת שימוש במשאבים הקיימים או במחסורם, מטרת הכלכלה היא למצוא את הדרך הנכונה ביותר לניצול המשאבים כדי לחסות על חסרונם או לנצל אותם באופן הטוב ביותר רווחתה החברה האנושית. כלכלה גם עוסקת בחוקים ובהגבלות הקשורים לייצור וחלוקה של המשאבים.

לימודים לתואר ראשון

לימודי כלכלה מקנים את  המיומנויות לנתח בעיות כלכליות  של ארגונים גדולים או יחידם, ולמצוא את הטכניקה לנצל  באופן הטוב ביותר את  המשאבים העומדים לרשותם.

מטרת לימודי כלכלה היא להכשיר את הסטודנטים להשתלב במשק הכלכלי. זאת בעזרת כלים וידע תיאורטי לנתח ולהבין את הבעיות המניעות את הכלכלה בארץ ובעולם, הן ברמת המשק הכולל והן ברמה הפרטית של חברות, ארגונים או אנשים פרטיים.

נושאי הלימוד של לימודי כלכלה נוגעים בנושאים שונים בהם, הסתברות, חשבונאות, מנהל עסקים, חקר ביצועים, תורת המשחקים, מימון, תולדות המחשבה הכלכלית, ניהול פיננסי, ביטוח, דיני מסחר, פרסום ושיווק, משפט מסחרי, דיני מס, מיסוי בינלאומי, ניירות ערך, מכשירים פיננסים, ניתוח השקעות, הקצאת משאבים, אקונומטריקה, כלכל עבודה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, פיסיקה, כלכלת ישראל והמזרח התיכון, כלכלה אירופאית, מודל כלכלי, עלויות, צריכה, חיסכון והשקעה ועוד.

כמו כן עוסקים לימודי הכלכלה בתחום המיקרו כלכלה, העוסק בבעיות הכלכליות של יצרנים, שווקים וצרכנים בודדים ומאקרו כלכלה, העוסק באופן כולל במשק כולו.

לימודי תואר ראשון של כלכלה נמשכים כשלוש שנים, ניתן למצוא מסלולים ללימודי כלכלה באוניברסיטאות והמכללות השונות. תנאי הקבלה כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה עם דגש על יחידות לימודי ריאליות (לפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה) והצגת ציון פסיכומטרי.

ניתן לשלב לימודי כלכלה עם חוגים נוספים כמו פסיכולוגיה, תקשורת, מנהל עסקים, ניהול, חשבונאות, מדעי המחשב, סוציולוגיה, משפטים, מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים, לוגיסטיקה ועוד.

כלכלה – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי כלכלה יכולים להשתלב בתפקידים מגוונים בהם, חברות עסקיות, חברות ציבוריות, חברות פרטיות, בנקים, בתי השקעות, משרדי ייעוץ פיננסי, מסחר עסקי, עמותות, משרדי ממשלה, מחקר, משרות ניהוליות או בכירות ועוד. 

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.