לימודי תזונה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי תזונה

לימודי תזונה הם תחום לימוד מדעי המתמקד בקשר שבין דיאטה, כלומר הרגלי תזונה נכונים, לבין המצב הבריאותי של האדם. איש המקצוע המתמחה בתחום זה נקרא תזונאי. הם משתייכים לתחום לימודי רפואה ומנהל רפואי ומשיקים לתחומים כמו רפואה משלימה, רפואה סינית, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד.

לימודי התזונה מתמקדים בהשפעה שישנה לצורת תזונה מסוימת על מצב בריאותי של האדם. ההנחה בבסיס לימודי תזונה היא שישנם מצבים בהם מופיעים תסמינים שונים או מחלות עליהם היה ניתן להקל בעזרת שינויים בהרגלי התזונה.

אפשרויות לימודים

תנאי הקבלה של לימודי תזונה כוללים הצגת תעודת בגרות וציוני פסיכומטרי, מוסדות מסוימים דורשים גם ראיון אישי. הלימודים לתואר ראשון נמשכים כשלוש שנים ומשלבים בין לימודים תיאורטיים להכשה מעשית בת חצי שנה.

נושאי הלימוד כוללים קורסי יסוד במדעי הטבע, מדעי החיים, מדעים מדויקים, ביוטכנולוגיה, מדעי החברה, מדעי הסביבה, כימיה, כימיה אורגנית, ביוכימיה, ביוכימיה של המזון, אנטומיה ופיסיולוגיה, גנטיקה, מדעי הצמח, חקלאות מודרנית, ביולוגיה, מיקרוביולוגיה, אבולוציה, סניצטציה של מזון, אחסון פירות וירקות, הנדסת מזון, איסום, אחסון פירות וירקות, השבחת מים, עקרונות תזונה, חקיקה בתחום המזון, ניהול שירותי מזון ועוד.

ישנן התמחויות שונות של יועצי תזונה כמו תזונה הוליסטית, תזונה מערבית, תזונה סינית, תזונה לספורטאים ולחדרי כושר, תזונה טבעית או אורגנית ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי תזונה המוסמכים כתזונאים מטפלים באנשים הרוצים לשנות את הרגלי האכילה שלהם, אם מטעמי בריאות, רצון להרזות ועוד. מטרת הטיפול אצל תזונאי הוא לשנות את הרגלי האכילה באופן שיתאימו לחיי המטופל וגם ישפרו את בריאותו.

בוגרי לימודי תזונה, הנקראים גם דיאטנים או תזונאים, יכולים להשתלב בעבודה בקופות חולים, בבתי חולים, בקליניקות פרטיות, במכוני כושר, עם קבוצות ספורטאים.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.