לימודי ריפוי בעיסוק

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

לימודי ריפוי בעיסוק

תואר ראשון של לימודי ריפוי בעיסוק ובאמנות והכשרות בטיפול הוא מקצוע פרה רפואי השייך למקצועות הרפואה, בריאות ומנהל רפואי ומשיק לתחומים כמו רפואה משלימה, עבודה סוציאלית, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ועוד. 

 

לימודי ריפוי בעיסוק מקנים את הכלים לסייע לבריאותם הנפשית והפיזית של המטופלים ולעזור להם לשפר את איכות חייהם, זאת עלי די התמקדות במגוון עיסוקים שונים שיתרמו לתפקודם. מטרת ריפוי בעיסוק לסייע לאנשים הסובלים מהפרעה פיזית, נפשית, תקשורתית או קוגניטיבית בתפקוד היומיומי ולעזור להם להשתלב בחברה ולתפקד באופן עצמאי עד כמה שאפשר.

רקע כללי

תפקידו של המרפא בעיסוק ושל מטפלים באמנות לספק למטופל את הכלים שיעזרו להם לפתח מיומנויות חברתיות או מיומנויות ויכולות למידה המתאימות לגילם או למצבו הגופני, זאת בעזרת שיפור מיומנויות משחק, ליקויי כתיבה, שימוש במחשב או אביזרים אחרים. מטרת הטיפול לעזור למטופל להיות מעורב בפעילויות בעלות מטרה עבורו.

 

לימודי ריפוי בעיסוק, כמו גם לימודי תרפיה באמנות והכשרת מטפלים, מכשירים לאבחן את הבעיה ולהעניק את הטיפול והשיקום המתאים. מרפאים בעיסוק עובדים עם אוכלוסיות מגוונות במסגרות שונות כמו מערכות הבריאות ומערכת החינוך והרווחה.

נושאי הלימוד

תנאי קבלה של לימודי רפוי בעיסוק לתואר ראשון משתנים ממוסד למוסד אך לרוב יכללו הצגת תעודת בגרות וציון פסיכומטרי, מוסדות מסוימים מבקשים גם ראיון אישי או סדנת התאמה. הלימודים נמשכים בין שלוש לארבע שנים ומקנים בסיומם תעודת תואר ראשון B.Aבריפוי בעיסוק.

 

הלימודים משלבים בין שיעורים עיוניים לעבודה מעשית הכולל סיורים מודרכים והכשרה קלינית. נושאי הלימודי כוללים: אנטומיה, פיזיולוגיה, אנגלית, סטטיסטיקה, מחשבים, שיטות מחקר, מבוא לפסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק בתחום הילדים, ריפוי בעיסוק בתחום בריאות הנפש, גרונטולוגיה, שיקום גוף עליון, קינזיולוגיה, ארגונומיה ונגישות, ניתוח פעילות, טיפול קבוצתי, אבחון וטיפול בתחום הילדים, אבחון וטיפול בליקויים קוגניטיביים, טכנולוגיה ומחשבים, מנהל שירותי ריפוי בעיסוק, שלבי החלמה, שיקום והשתלבות בקהילה.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי ריפוי בעיסוק יכולים להשתלב במגוון תפקידים במסגרות שונות, בהן בתי חולים, קופות חולים, מוסדות לשיקום, מכוני גמילה, בתי ספר, פנימיות, מוסדות של משרד הרווחה, מתנ"סים, קליניקות פרטיות ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.