לימודי רוקחות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי רוקחות

לימודי רוקחות לתואר ראשון עוסקים במחקר ופיתוח תרופות. העוסקים במקצוע נקראים רוקחים והם בעלי תואר בתחום ורישיון של משרד הבריאות. הרוקח עוסק במתן התרופות ובפיקוח על לקיחת המינון הנכון והסבר אודות השפעותיהם בעוד שהעוסק במדעי הרוקחות הוא חוקר שאינו בהכרח רוקח והוא מתמקד בכימיה ובסינתזה התרופתית.

לימודי רוקחות לתואר ראשון משתייכים לתחום לימודי רפואה, בריאות ומנהל רפואי ומשיקים לתחומים כמו רפואה, אופטיקה, סיעוד, רפואה משלימה, רפוא שיניים ועוד.

אפשרויות לימודים

מסלולי של לימודי רוקחות ניתן למצוא במספר אוניברסיטאות. לימודי התואר הראשון נמשכים כארבע שנים וכוללים שלוש וחצי שנים של לימודים ועוד חצי שנה של התמחות בבתי מרקחת. בסיום הלימודים זכאים הסטודנטים אשר עמדו בכל הדרישות לתואר בוגר B.Sc.Pharm

תנאי הקבלה של לימודי רוקחות כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה, ציוני פסיכומטרי, עמידה במבחן ידע כללי וראיון קבלה.

לימודי רוקחות נוגעים בנושאים כמו כימיה, פיזיקה, ביוכימיה, רוקחות קלינית, אנטומיה, מדעי החיים, ביולוגיה, אנליזה תרופתית, פיזיולוגיה של האדם, מיקרוביולוגיה, כימיה אורגנית, ייעוץ תרופתי, דיני רוקחות, טוקסיקולוגיה, אימונולוגיה ואימונולוגיה קלינית, פרמקותרפיה קלינית ועוד.

רוקחות – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי רוקחות שסיימו את תקופת ההתמחות והם זכאים לרישיון רוקחות מטעם משרד הבריאות, יכולים לעבוד כרוקחים בבתי המרקחת השונים, פרטיים או של קופת חולים.  כמו כן, הם יכולים לעבוד כחוקרים, מרצים, רוקחים קהילתיים או תעשייתיים במקומות שונים בהם אוניברסיטאות, מכוני מחקר, גופים ממשלתיים הקשורים לפיקוח ובקרה של מערכות הבריאות, חברות מסחריות העוסקות ברוקחות, תעשיית הביוטכנולוגית.

כמו כן, בוגרי לימודי תואר ראשון ברוקחות יכולים להמשיך ללימודי המשך של תואר שני ותואר שלישי, ולעסוק במחקר ופיתוח, רוקחות קלינית (לה נדרש תואר שני), מחקר במעבדה או במחקר באקדמיה, בתעשיית הקשורה לפיתוח תרופות וביוטק ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.