לימודי הנדסה חקלאית

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי הנדסה חקלאית (הנדסת מים)

לימודי הנדסה חקלאית ולימודי הנדסת מים משתייכים ללימודי הנדסה ומדעים מדויקים ומשיקים לתחומים כמו הנדסת כימיה, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת חשמל, הנדסה חקלאית, הנדסה אזרחית, הנדסת איכות, הנדסת מזון ועוד.

 

לימודי הנדסה חקלאית (הנדסת מים) עוסקים בתכנון מכונות חקלאיות ותכנון מים וקרקע (זה החלק אותו נהוג לכנות הנדסת מים). מטרת הנדסה חקלאית היא לשפר את תפוקת החקלאות המודרנית, הן מבחינת התוצרת והן מבחינת דרכי העבודה. הנדסה חקלאית עוזרת לחקלאיים שבעבר עשו הכל באופן עצמאי, לשלוט ולבקר על המערכות הטבעיות בעזרת אמצעים טכנולוגיים.

נושאי לימוד

תנאי הקבלה של לימודי הנדסה חקלאית או לימודי הנדסת מים הם הצגת תעודת בגרות מלאה (עם דגש על מקצועות ריאליים כמו 4-5 י"ל במתמטיקה, פיסיקה, כימיה, מחשבים ועוד), וציוני פסיכומטרי. הלימודים לתואר ראשון נפרשים על פני ארבע שנים ומקנים תעודת מוסמך למדעים בהנדסה חקלאית או הנדסת מים (תלוי בתחום ההתמחות).

 

נושאי הלימוד כוללים כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, אקולוגיה, מכניקה, בקרה, אופטימיזציה, ניהול, יסודות חקלאות מודרנית, הנדסה כללית, אגרונומיה, קרקע, בוטניקה, הנדסת מכונות, מכניקת זורמים, הנדסת מים, הנדסת חשמל, הנדסת בקרה, מושגי יסוד בחקלאות ועוד. 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי הנדסה חקלאית יכולים לעבוד במגוון עבודות כמו תכנון מערכות השקיה בשדות חקלאיים, תכנון כלי עבודה לעבודה בשטחים חקלאיים, תכנון הנדסי של חממות גידול, תכנון קווי ייצור במפעלים חקלאיים, פיתוח כלי לחימה (נגמ"שים, טנקים וכו'), לעבודה בשדות, בקרה על שיטות עבודה של ייצור חקלאי, בקרה על צורות גידול שונות, הקצאות של משאבים חקלאיים, ייעוץ לשימור קרקעות ופיקוח על פיתוח מוצרים חקלאיים משלב הגידול ועד לשלב העיבוד התעשייתי וייצוא המוצר הסופי ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.