לימודי הנדסת בניין

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי הנדסה אזרחית והנדסת בניין

לימודי הנדסת בניין עוסקים  בכל הקשור לתכנון  ועיצוב של מבנים מכל  סוג, תעשייתיים, פרטיים, תשתיות ומערכות. מהנדסי אזרחיים הם אלו שאחראים על כל תהליך הבנייה משלב התכנון ועד לביצוע של התוכניות, מהנדסי הבנייה הם אלו שאחראיים על עלויות החומרים והתנהלות העבודה.

העוסקים בהנדסה אזרחית נושאים אחריות רבה, במסגרת תפקידם הם מחשבים את יציבות המבנה ויכולתו לעמוד בתנאים שונים (למשל, רעידת אדמה) לאורך שנים. ללימודי הנדסה אזרחית תרומה רבה לפיתוח הבנייה פרטית או ציבורית.

רקע כללי

לימודי הנדסת בניין מכשירים את תלמידיהם  לנהל פרויקטים הקשורים בתכנון וביצוע תהליך הבנייה.  לימודי הנדסה אזרחית (בניין) כוללים מספר רחב של התמחויות בהם: הנדסת מבנים  – תכנון הקונסטרוקציה של מבנים שונים, כלומר, חישוב חוזק המבנה, יציבותו, עמידותו בתנאים שונים, שיקולי  חסכון בעלויות וביישום. הנדסת תחבורה – כל  הקשור בהנדסת תעבורה, תכנון תשתית של כבישים, מחלפים, גשרים ומסילות. הנדסת  משאבי מים – תכנון תשתית  של מבני מים, צינורות, סכרים, נמלים, שוברי  גלים, מתקני טיהור שפכים  ומתקני התפלה.                                                    

כמו כן, הנדסת סביבה – תכנון ובקרה של מערכות מים וסביבה ימית, הידרולוגיה, אספקת מים, מערכות שפכים, טיפול בפסול, ביוטכנולוגיה סביבתית, בקרת זיהומים ואיכות האוויר. הנדסת מיפוי וגיאוגרפיה – מיפוי ופענוח תצלוי אוויר, הדמיות לויין, איסוף מאגרי מידע גיאוגרפים של תשתית וקרקע, רשתות בקרה ושרטוט מפות. הנדסה חקלאית  - כל הקשור בחקלאות של מים וקרקע, מכונות לעבודה בשדה וטיפול בתוצרת.

לימודי הנדסה אזרחית כוללים נושאי לימוד נוספים כמו כלכלה, בנייה ותכנון, ארגון לוח זמנים ותיאומים בין מערכות שונות. ההשכלה של בוגרי לימודי הנדסה אזרחית מאפשרת להם גם להשתלב בתחומי הנדסה נוספים כמו: פיתוח מקורות אנרגיה, פיתוח תהליכים לייצור מקורות מזון, הנדסה סביבתית ועוד.

לימודי הנדסה אזרחית – אפשרויות

מסלולי לימודי של לימודי הנדסה  אזרחית לתואר ראשון ישנם  במספר אוניברסיטאות ובמכללות. משך לימודי הנדסה  אזרחית הם כארבע שנים  ובסיומם מוענק לסטודנט תואר  מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית - B.Sc.

במסגרת לימודי הנדסה אזרחית לתואר ראשון לומדים מגוון תחומי לימוד בהם: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, אנגלית. כמו כן, עוסקים במקצועות מדעים כמו מכניקה, הנדסת חומרים, ניתוח מערכות, בנייה, מקצועות בחירה נוספים. ישנם מוסדות בהם מלבד הלימודים התיאורטיים  ישנם גם לימודים מעשיים במסגרתם מתנסים הסטודנטים בהתמודדות עם בעיות בשטח.

לימודי תואר ראשון של הנדסה אזרחית כוללים גם התמחות בנושאים שונים כמו הנדסת בניין, הנדסת תחבורה, הנדסת סביבה, הנדסה חקלאית, הנדסת מיפוי וגיאוגרפיה ותחומים נוספים.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון של הנדסה אזרחית שונים ממוסד למוסד, לרוב דורשים המוסדות תעודת בגרות מלאה מספר יחידות במקצועות ריאליים כמו במתמטיקה, כימיה או פיזיקה, והצגת ציוני פסיכומטרי.

הנדסה אזרחית – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי הנדסה  אזרחית (הנדסת בניין)יכולים  לעבוד במגזר הפרטי ובמגזר  הציבורי במגוון רחב של תפקידים. בין השאר הם יכולים לעסוק בתכנון ועיצוב  מבני מגורים, מבנים ציבוריים ומבני  תעשייה. לאייש עמדות ניהוליות  בחברות ומוסדות הקשורים לבנייה. להשתלב במסחר בתפקידי  שיווק וניהול או פיקוח, בתחומי התעשייה, החקלאות, המערכות הביטחוניות ותחומים נוספים.

מהנדסים אזרחיים יכולים לקחת חלק בתכנון מבנים, בניינים רבי קומות, דרכים, סכרים, נמלים, גשרים, מבנים פרטיים, מבני תעשייה, בתי חרושות, שדות תעופה, מתקני אנרגיה, סלילת כבישים, בתי משפט, אצטדיונים, אולמות, בניני משרדים ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.