לימודי הנדסת תוכנה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה הוא תחום לימודים המשתייך ללימודי ההנדסה ומדעים מדויקים ועיקרו פיתוח ותחזוקה של תוכנה. מטרת לימודי הנדסת תוכנה להקנות למהנדסים את הכליםלפיתוח ותחזוקה מערכות תוכנה ברמות שונות – הגדרת דרישות התוכנה, האפיון, פיתוח, ניהול התוכנה, הטמעה, תחזוקה והדרכה.

 

לימודי הנדסת תוכנה מתבססים על גישה שיטתית לעסוק בפיתוח, תפעול ותחזוק של תוכנה. הלימודים כוללים תחומי ידע שונים, בהם, מדעי המחשב, הנדסה, מנהל עסקים, מחקר עוד.

רקע כללי

לימודי הנדסת תוכנה כוללים היכרות עם השלבים השונים של תוכנה כמו תכנון התוכנה, בניית התכונה, בדיקת התוכנה, תחזוקת התוכנה, שמירה על איכות התוכנה וניהול התקין של התוכנה.

 

לימודי הנדסת תוכנה מתמקדים בניסיון לפשט את התוכנה במטרה לשפר את אמינותה ולהקטין את המשאבים שהיא צורכת, כמו עלויות התחזוקה וההפעלה.

 

הנדסת תוכנה החלה להתפתח כתחום העומד בפני עצמו בשלהי שנות ה-60, עד אז נחשבה לתת תחום של מדעי המחשב. עם זאת, לימודי הנדסת תוכנה נפתחו בסוף שנות ה-90 ולמרות זאת ניתן לעסוק בתחום הנדסת התוכנה גם עם תואר במדעי המחשב.

 

לימודי הנדסת תוכנה מתבססים על היסודות התיאורטיים של מדעי המחשב והיסודות המעשיים של הנדסת מחשבים והנדסת מערכות אך גם הבטחת איכות וניהול פרויקטים.

אפשרויות לימודים

ישנם מסלולי לימודים אקדמיים ללימודי תואר ראשון של הנדסת תוכנה (BSc)באוניברסיטאות ובמכללות הטכנולוגיות, הלימודים נמשכים לרוב כשנתיים בסיומן מקבלים תעודת מהנדס המוכרת על ידי המה"ט (מכון ממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). לימודי הנדסת תוכנה מכשירים את הסטודנט לעסוק בתוכנה ברמות שונות.

 

לימודי הנדסת תוכנה כוללים את התחומים הבאים: שפות תכנות, מערכות הפעלה, ארגון קבצים, ניהול בסיסי נתונים, ניתוח מערכות, הנדסת תוכנה, מערכות הפעלה, הנדסת תוכנה, בקרת איכות, ניהול פרויקטים, הנדסת אנוש, מולטימדיה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, אלגוריתמים, ניהול רשתות, מערכות קבצים, מסד נתונים, מדעי המחשב, מיקרו מחשבים ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי תואר ראשון של הנדסת תוכנה בעלי דיפלומה של הנדסאי מתמחה במערכות תוכנה גדולות ומסוגל להתמודד במגוון אופני טיפול בתכונות גם מבחינת ניתוח הנתונים וגם מבחינת התחזוקה השוטפת.

 

ישנם תפקידים רבים ומגוונים בהם אבטחת איכות של תוכנות (Q.A), פיתוח תוכנות, תחומי תקשורת והדרכה. ניתן למצוא עבודה בחברות העוסקות בהיי טק בארץ ובעולם וגם להשתלב בתעשייה האווירית, בצה"ל. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודי תואר שני ולעסוק במחקר בתחום התוכנה.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.