לימודי הנדסת מכונות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

הנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות משתייכים לתחומי ההנדסה הבסיסיים ועוסקים במחקר, תכנון ופיתוח של מערכות מכניות, בדומה למערכות שיש במנועים של כלי רכב, כלי תעופה או כלי שיט. כמו כן, הנדסת מכונות עוסקת במערכות לניצול אנרגיה כגון, מערכות מיזוג אוויר, מערכות בקרה, רובוטים, מערכות אלקטרו מכניות ועוד.

הנדסת מכונות היא תחום רחב הכולל תחומים נוספים של הנדסה כמו, הנדסת חומרים, הנדסת אוירונאוטיקה הנדסת קירור, הנדסה חקלאית, הנדסה אזרחית, הנדסת ביו רפואה ועוד. התפתחות המדע השפיעה על התפשטות התחום והתרחבותו לתחומים אחרים כמו מכניקה של מיקרו מערכות ותהליכי ייצור מתקדמים של חלקים אלקטרוניים.

לימודי הנדסת מכונות – אפשרויות

לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון מכשירים את הסטודנטים למגוון רחב של תחומים החל מתכנון ופיתוח של מערכות מכניות שונות, ועד לבנייה, ייצור ובקרה על התוצר הסופי. מהנדסי מכונות נדרשים במסגרת עבודתם להפגין בקיאות בנושאים נוספים הכוללים הכרת מערכות מחשב ומערכות אלקטרוניקה כמו גם תחום ההנדסה. ישנם מסלולי לימוד המשלבים בין לימודי הנדסת מחשבים לבין לימודי הנדסת מכונות.

ניתן ללמוד הנדסת מכונות במרבית האוניברסיטאות והמכללות. תנאי הקבלה של לימודי הנדסת מכונות ברוב המקומות הם הצגת תעודת בגרות מלאה עם דגש על מספר יחידות לימוד במקצועות הריאליים (מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, ביולוגיה) וציוני פסיכומטרי מעל 630. ישנם מקומות הדורשים גם ראיון אישי כחלק מתנאי הקבלה.

לימודי הנדסת מכונות נתפסים כתחום לימודים קשה ותובעני. משך לימודי הנדסת מכונות הם ארבע שנים. בשנתיים הראשונות לומדים את לימודי הבסיסי הכוללים מקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה, הנדסת חשמל, מדעי המחשב ועוד. בשנים שלאחר מכן בוחרים התלמידים תחומי התמחות ממוקדים יורת כמו לימודי רובוטיקה, אווירונאוטיקה, תהליכי ייצור ובקר, אלקטרוניקה, מערכות מחשב ועוד.

סיום לימודי תואר ראשון מקנים תעודת B.Sc. התואר בהנדסת מכונות מאפשר לסטודנטים להמשיך ללימודי הנדסה מתקדמים במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ. כמו כן, בוגרי לימודי הנדסת מכונות יכולים לעסוק במגוון רחב של תחומים הקשורים במחקר ופיתוח, בקרה, רובוטיקה, הנדסה ימית, הנדסה אזרחית (בניין) ועוד.

הנדסת מכונות – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי הנדסת מכונות יכולים להשתלב בחברות וארגונים רבים כמו, חברות היי טק, חברות סטארט אפ, מפעלים גדולים, התעשייה האווירית, יחידות פיתוח של צה"ל, חברות העוסקות בתשתיות, חברת חשמל, משרד הביטחון ועוד

כמו כן, ישנה אפשרות לבוגרי לימודי הנדסת מכונות להמשיך בלימודי המשך במסלול האקדמי לתארים מתקדמים יותר בתחומי ההנדסה, במטרה להשתלב במחקר האקדמי בתחום. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודי תואר שני במינהל עסקים ולהשתלב בהמשך בתפקידי הנהלה בחברות העוסקות בתחומים הקשורים להנדסת מכונות.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.