לימודי אדריכלות נוף

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

אדריכלות נוף

לימודי אדריכלות נוף הם תחום לימודים המשתייך  לאמנות, אדריכלות ועיצוב פנים, אדריכל  הנוף עוסק בתכנון של מרחבים פתוחים כמו פארקים, גינות, פארקים, טיילות ועוד.

אדריכלות נוף מנסה לאזן בין פיתוח הסביבה הבנויה ובין ניסיון לשמר את הסביבה הטבעית, ולמצוא את האיזון הנכון שבין המבנה לביו הקרקע והנוף שסביבו. אדריכל הנוף מתכנן את המיקום והצורה של הבניינים, כיכרות, רחובות, כבישים ומדרכות ואת עיצובה של הצמחייה שמקיפה אותם.

בדומה לתחומים אחרים של אדריכלות, כמו עיצוב פנים או אדריכלות, העיסוק באדריכלות מכיל גם אלמנטים של אמנות ויש בו הרבה מהעשייה התרבותית והחברתית, מעבר להיותו כלי עיצובי בעל שימוש פרקטי.

רקע כללי

אדריכלות נוף התקיימה עוד  בעת העתיקה, כשעיצבו את הגנים  התלויים של בבל (אחד  מפלאי העולם העתיקים) ובערים  נוספות במסופוטמיה בניסיונות לעצב גן עדן עלי אדמות, בגנים  אלו ניסו לראשונה  הגננים העתיקים להטות את מקורות  המים ולשתול את העצים  על פי תכנון  מוקדם.

הניסיונות לשלב בין אדריכלות לעיצוב גנים החלו בתקופת הרנסאנס בארמונות שנבנו באירופה, בהם שולבו הגנים המחולקים כחלק מעיצוב המקיף את הארמון. במהלך המאה ה- 17הפך עיצוב הגנים בצרפת לאמנות מקובלת, הדוגמה הברורה לכך הם גני ורסאיי המעוצבים על פי קווים ישירם ומדויקים עד לרמת הגיזום.

במהלך המאה ה-19 החלה מגמה חדשה בעיצוב גנים בניסיון לתת תחושה של נוף רומנטי, עיצוב זה מוכר בכינוי הגן האנגלי שמטרתו ליצור אשליה של גן טבעי על אף התכנון. מקום נוסף בו התפתחה אדריכלות נוף היא יפן, בה התפתחה גן הזן המשקף את המסורת האסתטית והדתית של המדינה. עיצובי גנים נוספים התפתחו לאורך השנים במדינות שונות, והם נבדלים זה מזה באלמנטים עיצובים אך כולם משתייכים לתחום אדריכלות נוף.

לימודי אדריכלות נוף

ישנם שני מסלולי לימודי  אפשריים של לימודי אדריכלות  נוף. לימודים לתואר ראשון של אדריכלות נוף הנמשכים כארבע  שנים ומקנים בסופם תואר  ראשון B.L.A באדריכלות נוף, לימודי דיפלומה של הנדסאי  אדריכלות נוף, הנמשכים כשנתיים  ומקנים לסטודנט תעודת הנדסאי בתחום.

נושאי הלימוד של כוללים התייחסות לתכנון, הכרת מבנה ופרטי בניין, נוף וסביבה, הכרת הצומח, הכרת צמחי נוי, ניצול משאבים אקולוגיים, היסטוריה ותיאורה של אדריכלות נוף, מבוא לארכיטקטורה, יחסי אדם וסביבה, יסודות תורת הקרקע, היבטים חברתיים של תכנון ערים, מבנה ופרטי גנים, תכנון יערות, אקלים.

כמו כן, כוללים הלימודים התייחסות לנושאים מתחומים קרובים כמו, הנדסה, טכנולוגיה, מדעי הטבע, מדעי הסביבה, תאורה וחשמל, ארכיטקטורה של מבנים, עיצוב עירוני, עיצוב פנים, עיצוב חזותי, מטרולוגיה, בנייה ותיעוש, יחסי אדם וסביבה ועוד.

 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי אדריכלות נוף, הנדסאי אדריכלות  נוף או אדריכלי  נוף, יכולים להשתלב בעבודות מגוונות כמו, חברות  בנייה, משרדי תכנון, רשויות  מקומיות ואזוריות או לעבוד באופן  עצמאי בתכנון סביבה של פרויקטים ציבוריים או בתים פרטיים.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.