לימודי עיצוב אופנה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

עיצוב אופנה

לימודי עיצוב אופנה מתייחסים  לכל הצדדים הקשורים לעיצוב בגד,מהשלב  ההתחלתי של עיצוב הבדים  והטקסטיל דרך שלבי הגזירה  והתפירה ועד לשלב הסופי  של עיצוב התלבשות  והוספת האביזרים. לימודי עיצוב אופנה  כוללים אלמנטים רבים המשותפים  גם ללימודי האמנות.

עיצוב אופנה כולל מעבר לדרישה לבגד יעיל ושימושי גם ביטוי לרוח התקופה בה עוצב הבגד, סגנונות ואופנה וגם אמירה חברתית. חשוב להבדיל בין עיצוב אפנה העוסקת בעיצוב הבגדים אותם אנו לובשים ביום יום או אירועים מיוחדים לבין עיצוב תלבושות העוסקים בהכנת תלבושות לתיאטרון או לקולנוע.

ישנם מעצבי אופנה העובדים בחברות מסחריות גדולות ומעצבים לבוש ועזרי לבוש שמיועדים לצורכי שיווק המוני וישנם מעצבי עלית המשווקים את בגדיהם לחנויות בודדות.

רקע כללי

כעיצוב אופנה כמקצוע החל  להתפתח בתחילת המאה ה-20, עז אז היו אנשי המקצוע תופרים  או תופרי שמלו. הראשון ששינה זאת היה  סוחר בדים בשם וורת' שפתח בפריז בית שהתמחה  בעיצוב ותפירת שמלות, הוא  הצליח להשפיע על האופנה בעיר עד כי בעקבותיו קמו בתי אופנה  נוספים בפריז בהם עיצבו שמלות על פי ציורים של אמנים.

נהוג היום להבחין במסגרת עיצוב אופנה בשלוש קטגוריות עיקריות:אופנה עילית המתייחסת לבגדים שנתפרו ביד לפי הזמנה של לקוח מסוים. לרוב בגדים אלו גם נתפרים מבדים יוקרתיים.  פרט אה פורטה, הצד השני, מתייחס לייצור המוני. בגדים המיוצרים בכמויות גדולות לפי מידות קבועות ומיועדים לשווקים מגוונים של לקוחות. הם גם עשויים לרוב מחומרי גלם זולים יותר, ונתפרים במוכנות ולכן עלותם זולה.  בגדים מן הקולב הם השלב בין אופנת עילית לפרט אה פורטה, ומתייחסים לבגדים שמיוצרים בכמויות קטנות מבדים וחומרי גלם יקרים יחסית ולכן עדיין נתפסים כיוקרתיים.

נושאי לימוד של עיצוב אופנה

לימודי עיצוב אפנה נפרשים על  פני שלוש או ארבע שנים, תלוי במוסד. הלימודים משלבים בין ידע תיאורטי על תחום עיצוב האופנה ותולדות האמנות לבין  שיעורים מעשיים. בסיום הלימודים נדרשים הסטודנטים להגיש פרויקט גמר שלרוב יוצג בציבור במסגרת תצוגת אופנה של הבוגרים.

נושאי הלימוד כוללים טקסטיל, בדים, תדמיתנות, אופנה, תפירה, סטיילינג, עיצוב, היסטוריה של האופנה, סימון גזרות, דיגום חופשי, עיצוב תכשיטים, שרטוט, עיצוב קולקציה, הלבשת אוכלוסיות שונות ועוד.

עיצוב אופנה – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי עיצוב אופנה יכולים להשתלב בעבודות שונות בעולם האופנה בתפקידים מגוונים למשל עוזרי מעצבים, תופרים, מעצבי שמלות כלה, מעצבי אביזרים (אקססוריז), מוכרים בחנויות אופנה מובילות, יבואני בגדים, יח"צנים של חברות אופנה, מעצבי  תכשיטים וכמובן מעצבי אופנה.

מעצבי אופנה יכולים לבחור אם לעבוד באופן עצמאי ולפתוח חנות בגדים משלה או להפיץ את הבגדים שלהם בין החנויות השונות, שווקי מעצבים או מכירות ביתיות או לנסות להשתלב באחת מחברות האופנה הקיימות שכחלק ממעצבי הבית.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.