לימודי אמנות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי אמנות

לימודי אמנות עוסקים בכל הקשור לביטוי אישי באמצעים שונים, ומפתחים את החשיבה היצירתית של הסטודנט. לימודי אמנות מעניקים את הכלים והטכניקה לאמן בכד שיוכל למצוא דרך לביטוי מגוונת ועשירה ולעיתים אף כדי ליצור שפה חדשה. לאומנות יש שימושים רבים, היא יכולה לתפקד כמדיום לביטוי ויכולה גם להיות הבסיס ליצירת חפצים שיהיו שימושים לאדם בחיי היום יום.

לימודי אמנות מתייחסים לתחומים שונים ומגוונים מאחר וישנן צורות שונות של אומנות לרוב מתייחסים לימודי אומנות לתחומים: עיצוב ואדריכלות, עיצוב פנים, אדריכלות נוף, מקצועות האופנה, עיצוב תעשייתי, עיצוב המוצר, אנימציה, מולטימדיה, גרפיקה, תקשורת חזותית, תכשיטנות וצורפות. ישנם לימודי אומנות העוסקים ברכישת טכניקה מסוימת, וישנם לימודי אומנות העוסקים בידע תיאורטי  - ניתוח וביקורת של תחומי אמנות שונים לאורך השנים.

רקע כללי

לימודי אמנות מעניקים לסטודנטים כלים שיעזרו להם להביע את דעתם על נושא מסוים. אלו יכולים להיות מסרים על מצב חברתי מסוים, מציאות כלכלית, נורמות תרבותיות וכל נושא אשר מעסיק את היוצר. העיסוק בתחומי אמנות ויצירה מאפשר לאמן ליצור שפה או אמירה חדשה ולהגדיר מחדש את החוקים במסגרתם נוצרה היצירה. מטרתם של לימודי אמנות להשפיע על דעותיהם ורגשותיהם של המתבוננים ביצירתם. למשל, לעורר תחושה של פחד, יראת כבוד, חוסר נוחות, שמחה ועוד.

לימודי אמנות כוללים לא פעם רקע רחב בהיסטוריה ותולדות האומנות. הדיון בהיסטוריה של האמנות ובחינתה בראי ההיסטוריה על פי החלוקה לתקופות שונות עוזרת להבין את הסיבות להתפתחותה, המאפיינים הבולטים שלה ותרומתה להתפתחות החברה והתרבות. 

אפשרויות לימודים

ישנם מסלולים שונים של לימודי אמנות. יש מסלולים ללימודי תואר ראשון באוניברסיטאות. לימודי תולדות האמנות נפרשים לרוב על פני שלוש שנים ובסופם מקנים לבוגרים תעודת תואר ראשון (B.A), בוגרי לימודים אלו יכולים להמשיך ללימודי תואר שני ולהשתלב בהוראה או בתחומי המחקר השונים.

ישנם לימודי אמנות העוסקים בתחומי העיצוב השונים – לימודי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי עיצוב חזותי, עיצוב מוצר ועוד – הנמשכים לרוב ארבע שנים. בוגרי לימודים אלו לרוב משתלבים בחברות פרטיות או מסחריות בעבודות שונות הקשורות בעיצוב.

תנאי הקבלה של לימודי אמנות משתנים ממוסד למוסד ובהתאם לתחום הלימודים הנבחר. מסלולי תולדות האמנות דורשים הצגת תעודת בגרות מלאה וציוני פסיכומטרי. מסלולי עיצוב ואדריכלות דורשים בנוסף להצגת תעודת בגרות וציון פסיכומטרי גם הצגת תיק עבודת בהתאם לתחום הלימודים המבוקש ובחלק מהמקומות גם דורשים ראיון אישי ומבחן פסיכוטכני.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי אמנות יכולים להשתלב במגוון עבודות, הם יכולים להתמקד בלימודי המשך של תרפיה באמנות – גישה טיפולית העושה שימוש באמנות להתמודד עם בעיות שונות עם ילדים ואוכלוסיות נזקקות אחרות, הם יכולים להמשיך ללימודי תואר שני של אמנות ולעבוד כחוקרי אמנות או אוצרי אמנות של תערוכות בגלריות ומוזיאונים.

הם יכולים לבחור בלימודי המשך של לימודי תעודה ולהוציא תעודת הוראה שתאפשר להם לעבוד כמורים במערכת החינוך, מרצים במכללות העוסקות באמנות, או להשתלב בחינוך לגיל הצעיר יותר ולעבור כמורי אמנות בגני ילדים.

כמו כן, בוגרי לימודי אמנות שהתמחו בתחום העיצוב יכולים להשתלב בחברות מסחריות העוסקות בתחומים אלו, או לעבוד באופן פרטי כפרילאנסים.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.