לימודי תקשורת חזותית

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי אנימציה

לימודי אנימציה משתייכים ללימודי עיצוב גרפי, תקשורת חזותית, ואנימציה , ומתייחסים לרכישת הכלים ליצירת תנועה על גבי המסך באמצעים שונים. המונח אנימציה, או בעברית הנפשה, משמש לרוב לתיאור סרטים מצוירים, אך למעשה הוא מתייחס לתיאור כל תהליך בו כל תמונה מופקת בנפרד ולאחר מכן מצרפים שורה של תמונות ליצירת אשליה של תנועה רצופה. אין זה משנה אם התמונה היא איור או תמונת סטיל ועוד. 

אנימציה משמשת בתחומים רבים כיום כמו טלוויזיה, קולנוע משחקי מחשב ואינטרנט. ניתן להבחין בין מספר סוגים של אנימציה שנפוצים היום בהם: אנימציה בקולנוע, באינטרנט, סטופ מושן, אנימציה ממוחשבת, דו מימד ותלת מימד.

רקע כללי

צורת האנימציה הראשונה בה עשו שימוש היא האנימציה הקלאסית, המוכרת מסרטי וולט דיסני, בה האנימטור צייר כל תמונה בנפרד, וצירוף של 16 תמונות בשנייה יצרו תמונה רצופה. מדובר בתהליך אורך ומתיש ורוב המקרים צוות של אנשים עבדו במשך שבועות ארוכים על מספר דקות. היום מבצעים את אותו התהליך בעזרה המחשב.

האנימציה הנפוצה ביותר כיום היא אנימציה דו ממדית, שהיא ההתפתחות הממוחשבת שלה האנימציה הקלאסית, ומניחים שכבות של ציורים זו על גבי זו כדאי ליצור אשליה של תנועה רצופה, בניגוד לעבר בו עשו שימוש בנייר, התהליך כיום נשען כמעט כולו על אמצעים דיגיטליים ונעשה באמצעות המחשב. התוצאה היא כמעט זהה, יש הטוענים שיותר מנוכרת, אך אין ספק שהתהליך הרבה יותר מהיר ויעיל.

מקום נוסף בו עושים שימוש באנימציה היא באינטרנט, בעזרת תכונות ממחושבות (כמו אדובי פלאש), המאפשרים לעשות דברים מתוחכמים במהירות ופשטות.

טכנולוגיה נוספת הנפוצה כיום, ובולטת בתעשיית הוידיאו קליפים, היא הסטופ מושן. בשיטה זו עושים שימוש ברצף של תמונות סטילס, היוצרות את האשליה של תנועה רציפה ומאפשרות לעשות דברים שבצילום רגיל אי אפשר היה לעשות. שיטת הסטופ מושן גם מאפשרת לצלם סרטים עם חומרים אחרים למשל בובות או פלסטלינה.

אנימציה הממוחשבת משמשת גם ליצירת אפקטים מיוחדים בסרטים, או הוספת אלמנטים לצילום מסוים שלא ניתן היה להשיג בתנאי השטח מסיבות שונות.

לימודי אנימציה

לימודי אנימציה משלבים בין לימודים תיאורטיים של חומר רקע לבין עבודות מעשיות. תנאי הקבלה הם שליטה במחשב (כששליטה בתוכנות העיצוב השונות נחשבת ליתרון) ועמידה בראיון קבלה. מקומות מסוים דורשים הצגת תיק עבודות. בתום הלימודים מתבקשים הסטודנטים להציג פרויקט גמר, הוא סרטון אנימציה קצר בן מספר דקות.

לימודי אנימציה נפרשים על פני שלוש שנים, נושאי הלימודי כוללים: שיעורים במחשב, תיאוריה, תולדות האמנות, אנימציה דיגיטלית, אנימציה בתלת ממד, אנימציה בדו ממד, אנימציה ממוחשבת, עבודה עם קבצי קול, פוטושופ, אנימציה בפאלש ועוד.

אנימטורים – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי אנימציה יכולים לעבוד במגוון תחומים בתפקידים שונים. הם יכולים להשתלב בחברות פוסט פרוד קשיין האחראיות על הוספת אפקטים לפרסומות, סרטים ותוכניות טלוויזיה. הם יכולים לעבוד כאני מטורים בחברות העושות סרטים מצוירים, בסטופ מושן או באנימציה ממוחשבת.

כמו כן, אנימטורים יכולים להשתלב בתחום משחקי המחשב, אתרי אינטרנט ומדיה אינטראקטיבית.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.