לימודי תכשיטנות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

לימודי תכשיטנות וצורפות

לימודי תכשיטנות וצורפות לתואר ראשון מקנים את המיומנויות לעסוק בעיבוד מתכות אצילות (כמו, זהב, כסף, פלטינה, אלפקה, פליז ועוד) לתכשיטים. צורפות כוללות גם מלבד טכניקת העבודה עם המתכת גם טכניקות לשיבוץ אבנים יקרות בתכשיט ועוד.

לימודי תכשיטנות וצורפות משתייכים ללימודי האמנות במסגרתם כולל האמן גם אמירה אישית. לימודי תכשיטנות וצורפות משתייכים לתחום לימודי אמנות ועיצוב ומשיקים לתחומים כמו עיצוב פנים, אמנות, מקצועות האופנה, עיצוב תעשייתי, עיצוב מוצר ועוד.

לימודי תואר ראשון של צורפות ותכשיטנות

לימודי צורפות ועיצוב תכשיטים או תכשיטנות מתמחים ביצירת תכשיטים הן מבחינה רעיונית והן מבחינה מעשית, ניתן למצוא מסלולי לימודי לתואר ראשון של צורפות  ותכשיטנות בבתי הספר לאמנויות ובמכללות אקדמיות. תנאי הקבלה כוללים הצגת תעודת מבגרות, תיק עבודות, עמידה בראיון אישי ובמוסדות מסוימים גם עמידה במבחני קבלה, המתייחסים לתרגיל בסטודיו או עבודה יצירתית בבית.

תואר ראשון של לימודי צורפות נמשך כארבע שנים המקנים בסיום תואר ראשון בעיצוב תכשיטים או  תואר ראשון באמנות עם התמחות בצורפות. לימודי צורפות לתואר ראשון ניתן ללמוד במכללות האקדמיות או בבתי הספר לאומנויות.לימודים של צורפות ותכשיטנות כוללים היכרות עם ההיבט המעשי והתיאורטי של תחום הצורפות ומשלבים בין הרצאות תיאורטיות  וקורסים וסדנאות מעשיים.

נושאי הלימוד כוללים: היסטוריוגרפיה, היכרות עם המתכות המשמשות את הצורף, היכרות עם סגסוגות הזהב השונות ושימושיהם, עבודה עם קרטורה, ליגורה, טכניקות בתעשיית התכשיטים, תהליכי עבודה במפעל תכשיטים, טכניקות שיבוץ אבני חן ויהלומים, שמאות תכשיטים, בטיחות בעבודה, עיצוב תכשיטים, יצירה רעיונית של תכשיטים, פיסול ותלת מימד, עיצוב בעזרת מחשב, שיווק בינלאומי של תכשיטים, הלחמות בטכניקות מיוחדות, ריקועים במתכת, קורס יציקה, תדמיתנות ועוד.

צורפות ותכשיטנות – אפשרויות תעסוקה

וגרי לימודי צרופות ולימודי עיצוב תכשיטים יכולים לעבוד כצורפי תכשיטים ומעצבי תכשיטים ולהשתלב באפיקים שונים, הם יכולים לעבוד במגוון תפקידים בתחום הייצור, ייבוא וייצוא או מסחר. הם יכולים לעבוד באופן עצמאי כמעצבים ולפתוח חנות או למכור את דגמיהם לחנויות ורשתות מוכרות בארץ ובחו"ל.

הם יכולים להשתלב כמעצבים בחברות שמתמחות בייצור תכשיטים או בתפקידי הנהלה. כמו כן, הם יכולים לפנות להוראה והדרכה בתחום ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.