לימודי תקשורת

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי תקשורת

לימודי תקשורת  מתמקדים ברכישת המיומנויות התיאורטיות והמעשיות הדרושות למי שמעוניין  לעבוד בכלי המדיה השונים, כמו טלוויזיה, רדיו, עיתונות, אינטרנט  (ניו מדיה) ועוד. במסגרת לימודי תואר ראשון בתקשורת עורכים היכרות עם הגורמים השונים הקשורים בעולם התקשורת באופן מקיף ומעמיק שייאפשר לבוגרים להשתלב בתעשייה.

מה כוללים לימודי תקשורת

במסגרת לימודי תקשורת  רוכשים את הכלים הטכניים  והתיאורטיים הדרושים להעברת סיפור דרך  מדיה כלשהי, אם זו סרט קצר, תוכנית  רדיו או כתבה  בעיתון. במסגרת לימודי תקשורת  במסגרת תואר ראשון של לימודי תקשורת ניתן להתמחות בתחומים שונים, בהם" תקשורת שיווקית, עיתונות כתובה, לימודי רדיו, תקשורת  דיגיטלית, לימודי טלוויזיה וקולנוע, ניו מדיה ועוד. במרבית המקומות מתנסים התלמידים בשנה הראשונה בתחומים השונים ורק בתחילת השנה השנייה הם בוחרים בתחום מסוים בו הם רוצים להתמחות.

המסגרות השונות בהן יש לימודי תקשורת הן האוניברסיטאות הגדולות או מכללות מוכרות. לימודי תקשורת נפרשים על פני שלוש שנים, בתום הלימודים מקבלים הסטודנט תואר B.A. במסגרת לימודי תקשורת במכללה לרוב ישנם גם לימודים מעשיים, למשל, הפקת תוכניות רדיו, עריכת עיתון. זאת בניגוד ללימודים באוניברסיטה המתמקדים בעיקר בתיאוריות שונות, כמו תיאוריות הקשורות לתקשורות המונים.

לימודי תקשורת יכולים להתפרש על פני מספר שנות לימודים או חודשים ספורים, בסיום התהליך ניתן להשתלב בעבודה בהתאם למה שלמדת, אם צילום סטילס או צילום וידאו, ניתן להשיג עבודה קבועה אך מרבית העבודות בצילום מתבססות על שכר פרילאנס.  עם זאת, בוגר לימודי צילום, מפיק או כותב שצבר מוניטין וניסיון יכול לקבל הצעות עבודה מעניינות על ידי גורמים בתחום.

תעסוקה בתחום התקשורת

בוגרי לימודי תקשורת יכולים להשתלב  בשוק העבודה העוסק בתקשורת, או בשמו השני, התעשייה. העבודות בתחום התקשורות הן מאוד מגוונות  ויכולות לשלב אף בין תחומי מדיה שונים  או יותר. תחומי  המדיה הישנה כוללים את  הרדיו, טלוויזיה העיתונות הכתובה, ואילו תחומי המדיה  החדשים, או בשמם הפופולרי  ניו מדיה, כוללים  את אתרי האינטרנט  השונים (פורטלים, פורומים, בלוגים, רשתות חברתיות ועוד), כמו גם, את תחום התוכן הסלולרי  הנמצא בשלביו הראשונים.

השכר בתחום התקשורת משתנה בהתאם לתחום העבודה ולדרגה, בוגרי לימודי תקשורת משתלבים לרוב בתפקידים זוטרים, עליהם השכר נמוך ושעות ארוכות, עם הזמן ניתן להתקדם ולעלות בסולם הדרגות ובהתאם בסולם השכר. בנוסף, עובדה נוספת שמשקפת את הנעשה בתחום התקשורת היא שישנה תזוזה רבה בין מקומות העבודה, ולא פעם אנשים מחליפים את מקום עבודתם אחת לשנה, שנתיים, לעיתים בגלל דרישות העבודה, למשל, תוכנית טלוויזיה שירדה לאחר מספר עונות. כמו כן, ישנם לא מעט עובדי פרילאנס בתחום התקשורת, שלמעשה עובדים באופן עצמאי ומקבלים שכר לפי הפרויקט בו השתתפו.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.