לימודי קולנוע

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי קולנוע וטלוויזיה

לימודי קולנוע וטלוויזיה לתואר ראשון עוסקים בכל השלבים הכרוכים בהפקת סרט קולנוע או תכנית טלוויזיה כמו בבימוי, הפקה, עריכה והגשה.  

מטרת הלימודים להכשיר אנשי מקצוע בתחום הטלוויזיה והקולנוע, שהיו היוצרים והמורים שילוו את היצירה העתידי וכוללים גם התייחסות תיאורטית להיסטוריה של התחומים התנסות מעשית בעבודות שונות הקשורות לתחומים אלו. במסגרת לימודי תואר ראשון נערכת היכרות עם תחומים אלו, עם התפתחות הקולנוע ושכלול ערוצי הטלוויזיה ותוכניות הטלוויזיה.

בוגרי לימודי קולנוע וטלוויזיה יכולים להשתלב בתום הלימודים בתפקידים שונים בתעשיית הקולנוע, התקשורת או הפרסום בארץ, או להמשיך ללימודי המשך מתקדמים או לעסוק במחקר וביקורת בתחום לימודי קולנוע  ובתחום לימודי טלוויזיה.

אפשרויות לימודים

תנאי הקבלה של לימודי קולנוע ולימודי טלוויזיה כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה וציוני פסיכומטרי ובמוסדות מסוימים גם עמידה מבחן התאמה או ראיון אישי. הלימודים נמשכים שלוש-ארבע שנים ומקנים בסופם תואר ראשון B.Aבתחום הנלמד (טלוויזיה, קולנוע, תקשורת).

הלימודים כוללים התייחסות לחומר תיאורטי בתחום – תיאוריות שונות על תקשורת ההמונים והשפעתה על התפתחות התרבות, רקע היסטורי על התפתחות הקולנוע והטלוויזיה וגם התנסות מעשית בהפקת פרויקטים קצרים בני מספר דקות ועבודה עם טכנולוגיות כמו חדרי עריכה, אולפני סאונד, ציוד צילום חדשני ועוד.  

נושאי הלימוד השונים כוללים מבוא לתקשורת ההמונים, תיאוריות קולנועיות, פילסופיה של התקשורות, יסודות העשייה העיתונאית, צילום סטילס, מבוא לבימוי, יסודות התסריטאות, שילוב בין תמונה קול, בניית נרטיב קולנועי, בימי עלילתי, צילום עלילתי, קול והקלטה, ניהול אולפן טלוויזיה, עיצוב פס קול לסרטים ולפרסומות, צילום ובימוי דוקומנטרי, התמחות בתחומי המדיה השונים (קולנוע, טלוויזיה, רדיו, פרסום, עיתונות) ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי קולנוע וטלוויזיה יכולים להשתלב בתום הלימודים בתפקידים שונים בתעשיית הקולנוע, העיתונות, התקשורת או הפרסום בארץ. הם יכולים לעבוד כשכירים בחברות ההפקה השונות או למצוא את דרכם כעצמאיים.

כמו כן, יכולים בוגרי  טלוויזיה וקולנוע לפנות ללימודי המשך, תואר שני או דוקטורט, לעסוק במחקר וביקורת או הוראה בתחום.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.