לימודי צילום

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

לימודי צילום

צילום עוסק בכל ניסיון להעביר סיפור מסוים באמצעות ביטוי חזותי, כלומר תמונה. לימודי צילום נחלקים למספר סוגים שינו צילום סטילס – העוסק בתמונה דוממת המתעדת רגע מסוים, ישנו צילום וידאו – בו ניתן להבחין בין צילום לטלוויזיה וצילום לקולנוע, המתייחס לתיעוד מאורע שלם שהתרחש לאורך פרק זמן.

לימודי צילום כוללים את התהליך יצירת התמונה, במסגרתם לומדים כיצד להתייחס לתאורה נכונה, קומפוזיציה נכונה של האובייקטים לצילום, מסגרת התמונה (המכונה בשפה מקצועית פריים),עומק שדה, זום, מיקוד ועוד. כמו כן, הם כוללים התייחסות לכל שלבי העיבוד שלאחר מכן, אם צילום סטילס אז פיתוח התמונה – שנעשתה בעבר בחדרי חושך והיום נעשית לרוב על ידי תוכנת פוטושופ במחשב, אם צילום וידאו – אז עבודה עם תוכנות עריכה דיגיטלית.

רקע כללי

בעידן המודרני אנו נתקלים בצילום בכל מקום, במכשירי הפלאפון הניידים יש מצלמות דיגיטליות, בעזרת מצלמת מחשב פשוטה ניתן לצלם סרטוני וידאו קצרים, ללא ידע מוקדם. אפשרויות שיתופי הקבצים ברשת הן אינסופיות כל אחד יכול לתעד את הרגעים הקטנים בחייו ולשתף את חבריו בדקות ספורות.

מערכת דיווח החדשות משתנה בהתאם, צילום אירועים חדשותיים בזמן אמת והפצת התמונות לכל עבר כמעט ברגע ההתרחשות היא נורמה שהשתרשה. הדרישה לצלמים שיודעים לבצע את כל מגוון התפקידים – ולמלא את מקומו של הבמאי ושל עורך הוידיאו, גדלה.

לימודי צילום

מסלולי לימוד של צילום קיימים גם כחלק מלימודי תקשורת מקיפים יותר וגם כלימודים המתמקדים רק בצילום. במסגרת לימודי צילום נהוג להבחין בין צילום סטילס לבין צילום וידאו לטלוויזיה וקולנוע.

לימודי צילום משלבים בין לימודים תיאורטיים בהם לומדים את הבסיס לבין לימודים מעשיים בהם יוצאים לעבוד בשטח ומקיימים סדנאות בנושא. נושאי הלימוד כוללים שיעורים בתולדות האמנות, אופטיקה, יסודות הצילום. במקרה של צילום וידאו לומדים גם תולדות קולנוע, צילום, עריכה דיגיטלית. במסגרת השיעורים המעשיים יוצאים התלמידים ומצלמים, מפיקים ועורכים סרטים קצרים או כתבות טלוויזיה.

לימודי צילום נפרשים לרוב על פני שלוש שנים ובמוסדות מסוימים ארבע שנים. בתום הלימודים זכאי התלמיד לתעודת גמר או תעודת בוגר אוניברסיטה BA. רוב המוסדות עורכים תערוכה גדולה לבוגרים בה הם יכולים להציג בפני הקהל הרחב את פרויקט הגמר שלהם, ולזכות באותה הזדמנות גם בחשיפה ראשונה.

אפשרויות תעסוקה של צלמים

בוגרי לימודי צילום יכולים להשתלב במגוון תפקידים בתום הלימודים. אלו שפונים לתחום התקשורת יכולים למצוא עבודה כצלמי חדשות (עבודה אינטנסיבית הכוללת נסיעות רבות), צלמי טלוויזיה של תוכניות בידור וסדרות (עבודה כאיש צוות באולפן), הם יכולים לעבוד כצלמים עצמאיים המצלמים סרטים, פרסומות וכתבות לאתרי אינטרנט ועוד.

בוגרי צילום שבחרו להתמחות בצילום סטילס יכולים לעבוד עבור חברות אופנה, חברות פרסום, מגזינים ועיתונים. צילום הוא גם אחת מצורות האמנות הפופולאריות וצלמים רבים מציגים את עבודותיהם בתערוכות בגלריות ומוזיאונים וזוכים להערכה רבה.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.