הסבה להוראה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

מסלולי הסבה והסמכה להוראה

לימודי הסבה והסמכה להוראה או לימודי השתלמויות בהוראה מיועדים לבעלי תואר ראשון או סטודנטים של תואר ראשון, המעוניינים בתעודת הוראה כדאי לעסוק בחינוך. לימודים אלו משתייכים לתחום לימודי חינוך הוראה והדרכה.

לימודי הסמכה להוראה מקנים את הכלים הבסיסיים לעסוק בחינוך ומשלבים קורסים רבים העוסקים בנושאי יסוד של חינוך ושיטות הוראה.

אפשרויות לימודים

דרישות הקבלה של לימודי הסבה להוראה או לימודי השתלמויות בהוראה משתנות בהתאם למסלול ולמוסד. ישנם מסלולים הדורשים תואר ראשון בתחום רלוונטי, מסלולי השתלמויות בהוראה דורשים גם תעודת הוראה המוכרת על ידי משרד החינוך, ישנם מסלולים המיועדים למורים השואפים להרחיב את תחום התמחותם לתחומים נוספים. ישנם גם מסלולים אשר אינם דורשים דבר ומקנים בסופם תואר ראשון המשולב עם תעודת הוראה.

הלימודים משלבים בין לימודים תיאורטיים של הנושאים הקשורים לחינוך יסודי ועל יסודי לבין עבודה מעשית בבתי הספר. נושאי הלימוד הם: שיטות הוראה, תהליכי חשיבה, מבוא לפסיכולוגיה, התנסות מעשית. כמו כן כוללים לימודי ההוראה לימודי התמחות בתחומים שונים כמו אמנות, גיאוגרפיה, היסטוריה, לשון וספרות, מתמטיקה ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי הסבה להוראה או לימודי השתלמויות בהוראה יכולים להשתלב במגוון מסגרות חינוכיות בתפקידי הוראה שונים: מורים, מחנכים, יועצים, מנהלים. כמו כן, בעלי תואר ראשון יכולים להמשיך בהוראה ומחקר ולפנות ללימודי המשך (תואר שני, דוקטורט בחינוך).

משרד החינוך דורש כי המורים בבתי הספר יהיו בעלי תעודת הוראה, תואר אקדמי ותעודת הורה. בעלתי תעודת הוראה עוברים סטאז' בהוראה, תקופת התמחות, כחלק מהתנאים לקבלת תעודת ההוראה, כפי שנקבע על ידי משרד החינוך.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.