לימודי חינוך גופני

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי חינוך גופני

לימודי חינוך גופני עוסקים בהכרת  גוף האדם והאופן  בו הוא מתפקד. מטרתם ללמד כיצד ניתן  לשפר את תפקודו  של הגוף ואיך  להביא אותו להישגים גבוהים  יותר, להרגיל אותו לאורח  חיים נכון, להבין את  חשיבותה הרבה של פעילות  גופנית להתנהלות תקינה ובריאה של  הגוף, וכמובן גם להרוויח  יתרון נוסף של הנאה  רבה המופקת מפעילות זו, לגוף  ולנפש.
 

רקע כללי

לימודי חינוך גופני אינם מתייחסים  רק למי שרוצה  לעסוק בתחום ההוראה ולעבוד  כמורה לספורט והתעמלות, אלא גם מתייחס  למגוון רחב יותר של תפקידים אפשריים כמו מדריכי  כושר, מדריכי חדר כושר, מאמנים, מאמנים פרטיים, אנשי צוות  במחלקות שיקום בבתי חולים, פעילות גופנית אצל  קשישים  וילדים, מדריכים להוראת מחול, וכמובן  גם מורים לחינוך  גופני בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי- בבתי הספר היסודיים  והעל יסודיים, בגני הילדים, במתנ"סים ובחוגים שונים  ובמסגרות פרטיות.

הלימודים מיועדים לאוהבי הספורט והתנועה שמצב בריאותם תקין, המעוניינים לעסוק בהוראת והדרכת מקצועות הספורט,כמו כן ישנם מסלולים יחודיים המיועדים לאקדמאים המעוניינים בהסבה מקצועית לתחום החינוך הגופני.

אפשרויות לימודים

לימודי חינוך גופני במוסדות האקדמיים  נפרשים על פני שלוש  או ארבע שנים  – תלוי במוסד הלימוד, והם  כוללים גם לימודים עיוניים  ותיאורטיים וגם הכשרה מעשית  מקיפה הכוללת אימונים רבים המשלבים אתגר, חוויה והנאה יחד עם הלמידה. לימודי תואר ראשון  של חינוך גופני  כוללים שיעורים בנושאים רבים ומגוונים, בהם  לימודי יסוד בתחומי האנטומיה, הפיסיולוגיה, הפיסיולוגיה של המאמץ, הפסיכולוגיה  של הספורט, ביולוגיה  ועוד.

 
לימודים לתואר ראשון בחינוך גופני מתקיימים במכללות השונות לחינוך והוראה או במוסדות לימוד רב תחומיים המציעים גם מסלול לימודים לתחום זה. במהלך לימודי התואר ניתן לבחור באיזה תחום עיקרי בחינוך הגופני מעוניין הסטודנט להתמחות.

מי שרוצה לעסוק לאחר סיום לימודיו בהוראת חינוך גופני במוסדות חינוך פורמאליים כמו גני ילדים ובתי ספר, יידרש ללמוד בנוסף גם לימודי תעודת הוראה במסגרת נפרדת המקבילה לתואר ראשון בחינוך או במסגרת לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה, המקנים תעודת הוראה שמקבילה לתואר האקדמי.

לאחר סיום הלימודים לתואר הראשון ניתן להמשיך גם ללימודי תואר שני או לימודי תעודה והמשך בחינוך גופני או תחום אחר בחינוך, ייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד או בתחומים אחרים כמו מקצועות הבריאות והטיפול השונים.

כמו כן, ישנם לימודי תעודה וקורסי הסמכה הנפרשים על פני תקופת לימוד קצרה יותר של מספר חודשים, ובמסגרתם נלמדים ענפי ספורט שונים המקנים לסטודנטים תעודת מדריך בענף הספורט אותו בחרו ללמוד, כמו מדריכי שחייה, מדריכי כדורגל, מדריכי התעמלות, מדריכי חדר כושר, מדריכי אירובי, מאמני כדורגל, מדריכי כדור עף, מאמני כדורסל ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.