תואר ראשון לימודי מכינות לאמנות, עיצוב ואדריכלות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

מכינות לעיצוב, אמנות ואדריכלות

מכינות לאמנות מתמקדות בהכשרת סטודנטים לעתיד בתחומי האמנות, העיצוב והאדריכלות ללימודים  לתואר ראשון בנושאים אלו. במסגרת המכינות לעיצוב, אמנות ואדריכלות מקבלים הסטודנטים הכירות ראשונה עם עולם האמנות, הדרישות וצורת הלימודים, וזוכים בהדרכה שעוזרת להם להתמודד עם בחינות הקבלה של המוסדות להשכלה גבוהה.

מרבית האוניברסיטאות והמכללות בהם מלמדים את מקצועות האמנות עורכים מבחנים פסיכומטריים, ראיון אישי ודורשים הצגת תיק עבודות כחלק מתנאי הקבלה, המכינות לאמנות עוזרות למועמדים ללימודים להתמודד עם התהליך על הצד הטוב ביותר. הביקוש הרב בבתי הספר לעיצוב ואמנות הפך את התחרות על כל מקום לקשה.

בנוסף, לא פעם מספקות המכינות מסגרת של שיעורי העשרה, לאנשים אשר רק רוצים להתנסות מבלי להמשיך ללימודים גבוהים. לא פעם עוזרת המכינה למי שמתלבט אם לפנות ללימודי אמנות או עוזרת להחליט באיזה תחום בדיוק לבחור להתמחות במסגרת לימודי אמנות ועיצוב.

מה כוללים לימודים במכינה

מכינה לאמנות מאפשרת הבנה היכרות עם לימודי העיצוב השונים כמו, אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצבו אופנה, עיצוב תעשייתי ועוד.

מכינה לאמנות מספקת מסגרת לימודים בה מכינים הסטודנטים לעתיד את תיק העבודות שיעזור להם להתקבל לתואר הראשון ומגבשים את החזון האמנותי שלהם, כפי שיתבקשו להציג אותו במבחני הקבלה למוסד בו יחשקו ללמוד.

כמו כן, מכינה לאמנות מלמדת את השפה האמנותית ומקנה ידע בסיסי בעולם העיצוב. במסגרת המכינה מקבלים התלמידים טעימות מנושאי עיצוב שונים ונחשפים לעבוד בחומרים שונים.
 
כאמור, מכינה לאמנות עוזרת למתלבטים לבחור את תחום ההתמחות המועדף. לאחר ההחלטה עוזרים מורי המכינה לתלמידים להתכונן לתהליך הקבלה הארוך והקשה העונד בפניהם. הלימודים במכינה לאומנות כוללים מבחני סימולציה, הגשת פרויקטים, ראיונות דמה ושאלות מכשילות הדומות לשלבים אותם עוברים אלו המבקשים להתקבל ללימודי עיצוב, אמנות  או אדריכלות באוניברסיטאות או המכללות השונות.

מכינה לאומנות, עיצוב ואדריכלות

ישנן מכינות לעיצוב רבות ברחבי הארץ, וכולן מתמחות בהכנת מועמדים ללימודים למבחני הקבלה של לימודי עיצוב ואומנות. בסיום המכינה לאומנות יש ברשות כל תלמיד תיק עבודות מקצועי שמייצג את חזונו האמנותי ואת הכיוון הלימודים בו הוא מתעניין.

חשיבות המכינות לאמנות היא בסיוע למועמדים ללימודים בבחירת תחום ההתמחות המתאים ביותר מבין תחומי הלימוד השונים לתואר ראשון. מכינות רבות מלוות את התלמידים עד שהם מתקבלים ללימודים ואף בשנים הראשונות ללימודי התואר.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.