תואר ראשון לימודי תנועה לגיל הרך

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות

לימודי פסיכולוגיה משתייכים לתחום מדעי החברה ועוסקים בחקר הנפש ומדעי ההתנהגות. פסיכולוגיה עוסקת במדע חקר האדם ובוחנת את ההשפעות שיש לחברה כמו גם לפיזיקה האנושית על ההתנהלות האנושית, במטרה לספק טיפול. לימודי פסיכולוגיה נחלקים לתחומים שונים, בהם, פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה רפואית, ופסיכולוגיה שיקומית.

עם זאת, לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון נוגעים בתחומי חיים רבים, כמו, מסגרות חינוכיות, רפואה, ספורט, שלטון החוק ועוד. רופאים, עורכי דין, מאמני ספורט ומורים נעזרים בפסיכולוגיה במסגרת עבודתם, זאת מכיוון שפסיכולוגיה חוקרת נושאים רבים הנוגעים בחיי היומיום של כולם.

לימודי מדעי ההתנהגות הם תת תחום של פסיכולוגיה המשתייכים גם הם למדעי החברה, ומשיקים לתחומים כמו סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. מדעי ההתנהגות מתמקדים בהשפעה שיש למגמות חברתיות ותרבותיות על היחיד. בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות משתבלים לרוב בתחום משאבי האנוש בחברות, בארגונים גדולים, במערכות חינוך וסעד ועוד.
 

נושאי הלימוד

לימודי פסיכולוגיה  ומדעי ההתנהגות יוצאים מתוך נקודת הנחה כי ההתנהגות האנושית איננה מתרחשת באופן מקרי אלא נובעת מתוך מערכת של הרגלים קבועים. במהלך טיפול פסיכולוגי מנסה הפסיכולוג להבין את מערכת החוקים שמפעילה את המטופל ומתוך ההבנה בעזרת טיפול קוגניטיבי (המתבסס על שיחות וניתוחים) לעזור לו לשנות את חייו.

לימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה ניתן למצוא באוניברסיטאות ובמכללות שונות. לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה נפרשים על פני שלוש שנים. כאמור, מי שמעוניין לטפל כפסיכולוג צריך להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית. לימודי מדעי ההתנהגות נמשכים כשלוש שנים וניתן ללמוד אותם במכללות ואוניברסיטאות. מקומות רבים מאפשרים לשלב לימודי מדעי ההתנהגות עם לימודי משאבי אנוש, מנהל עסקים ועוד.

לימודי תואר ראשון של פסיכולוגיה כוללים שיעורי מבוא בנושאי פסיכולוגיה חברתית, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, התפתחות הילד. בנוסף, קורסי לימוד מתחום מדעי ההתנהגות כמו התנהגות אנושית, התפתחות אישית, פיתוח והדרכת אדם, ניהול משאבי אנוש, מבוא לפסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, שיטות מחקר, הגורם האנושי בארגון, תיאוריות חברתיות, שינויים חברתיים, חינוך, הדרכה ופיתוח עובדים, סוציולוגיה ועוד.

מי שמעוניין לעבוד כפסיכולוג מטפל צריך להשלים לימודי תואר שני בפסיכולוגיה באחת האוניברסיטאות או המכללות העוסקות בתחומים אלו. מדובר בלימודי המשל המיועדים רק לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות אשר סיימו את לימודיהם בציונים גבוהים מספיק ועברו את מיון אישי.
 

פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות - אפשרויות תעסוקה

תואר ראשון בפסיכולוגיה פותח אפשרויות תעסוקה מועטת בתחום הפסיכולוגיה, עם זאת, בעלי תואר ראשון יכולים להשתלב במסגרות שונות של עבודה סוציאלית. מרבית בוגרי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה בוחרים בלימודי המשך בתחומי הפסיכולוגיה השונים.

בוגרי תואר שני של לימודי פסיכולוגיה יכולים להשתלב בחברות גיוס והשמת כוח אדם, משאבי אנוש, חברות העוסקות בסקרים ובמחקרים. כמו כן משתלבים הבוגרים בהתאם לתחום בו בחרו להתמחות, בבתי ספר, בתי חולים, מוסדות שיקומיים ועוד.

פסיכולוגיה קלינית מכשירה את הסטודנט לעבודה כפסיכולוג שמטפל בנאשים הנמצאים במצבי לחץ, חרדה ודיכאון ולעזור לאנשים בעלי הפרעות נפשיות. פסיכולוגיה התפתחותית חוקרת את הטיפול בילדים, פסיכולוגיה חינוכית עוזרת לייעץ לתלמידים ומורים, פסיכולוגיה ארגונית עוסקת בארגונים גדולים ובכל הקשור להשתלבות הפרט בארגון ויעילותו, פסיכולוגיה רפואית מטפלת בחולים העומדים לפני תהליכים רפואיים, כגון ניתוחים או טיפולים ממושכים, פסיכולוגיה שיקומית מתמקדת בנפגעי מחלות, טראומות ותאונות.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.