לימודי כימיה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי כימיה

לימודי כימיה, ביולוגיה וביוטכנולוגיה משתייכים לתחום  לימודי הנדסה ומדעים מדויקים  ומשיקים לתחומים כמו לימודי  הנדסה כללי, הנדסה תעשייה  וניהול, הנדסת תוכנה, מחשבים, מערכות מידע, הנדסת כימיה, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית, הנדסת  מים, הנדסת איכות, הנדסת  מזון, פיסיקה ומדעים פלנטריים, מדעי הטבע, ים והסביבה, מדעי החיים וחקלאות.

לימודי כימיה מתמקדים במחקר המבנה וההתנהגות של החומר. הכימיה מנסה לאפיין את היסודות מהם מורכבים החומרים שסביבנו ולאתר את התהליכים מאחורי בניית המולקולות שבטבע, ולנסות ולבנות מולקולות חדשות.

לימודי ביולוגיה עוסקים במחקר עולם החי, מקור החיים, התנהגותם של יצורים שונים, השפעה הדדית בין היצורים החיים לסביבת המחייה שלהם ועוד. נהוג להבחין במסגרת הביולוגיה בתחומים שונים בהם בוטניקה (חקר הצמחים), זואולוגיה (חקר החי), מיקרוביולוגיה (חקר המיקרואורגניזם) ועוד.

לימודי ביוטכנולוגיה עוסקים במחקר ופיתוח של מוצרים טכנולוגים המחקים תהליכים של מערכות ביולוגיות הקיימות בטבע. במסגרת עבודתו עושה הביוטכנולוג שימוש במערכות ביולוגיות כמו תאים, רקמות של צמחים, בעלי חיים, מיקראורגניזים, חלבונים, גנים והורמונים לפיתוח טכנולוגיה מתקדמת.

רקע כללי

כימיה עוסקת במבנה החומר, הרכבו, התכונות שבו  והשינויים שמעוררים בו תגובות כימיות. הכימיה היא תחום במדע המתמקד במחקר החומרים. החומר מורכב מאטומים (פרוטונים, אלקטרונים ונייטרונים) היוצרים יונים, מולקולות או גבישים. היכרות עם האבני הבניין המרכיבים את החומר עוזרת להבים את תכונותיהם ולנבא את התגובות שלהם למצבים שונים.

הכימיה חוקרת את השינויים הנוצרים בחומרים בעקבות אינטראקציה בין החומרים השונים או בין חומר לאנרגיה. הכימיה כוללת תחומי מחקר שונים: כימיה אי-אורגנית, כימיה פיזיקלית, מקרו כימיה, כימיה אנליטית, נוירו כימיה  ועוד. חוקר כימיה נקרא כימאי, מרבית הכימאית מתמחים בתחום משנה אחד או במספר תחומים.

לימודים

תנאי הקבלה של לימוד כימיה, ביולוגיה וביוטכנולוגיה כוללת תעודת בגרות מלאה עם דגש על מקצועות ריאליים (כמו, כימיה, פיסיקה, מתמטיקה, ביולוגיה וכו') והצגת ציוני פסיכומטרי של לפחות 550. הלימודים נמשכים כשלוש שנים וכוללים גם עבודה במעבדות במקביל ללימודים תיאורטיים. בתום הלימודים זכאים הבוגרים לתואר B.A  בתחום ההתמחות.  

נושאי הלימוד של כימיה, ביולוגיה וביוטכנולוגיה כוללים יסודות של פיזיקה, כימיה כללית, מתמטיקה, ביולוגיה, פרקי יסוד באקולוגיה ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי כימיה יכולים להשתלב במגוון עבודות במחקר ופיתוח בתעשיות הכימיות והתרופות, פיתוח ובקרת איכות במפעלים שונים, פיתוח ציוד רפואי, חברות היי טק, מערכת החינוך ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.