לימודי מתמטיקה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי מתמטיקה

לימודי מתמטיקה הם עוסקים במדע הקשור בחישובי כמות, מרחב, מבנה ותבניות משותפת. חוקר המתמטיקה (המתמטיקאי) מנסה למצוא דפוסים קבועים במספרים, במחשבים, בחישובים, בהפשטות ועוד.

לימודי מתמטיקה הם ענף מחקר עצמאי המשתייך לתחום המדעים המדויקים אך הם גם משמשים כבסיס חיוני לתחומים רבים בהם מדעי הטבע, הנדסה, רפואה, כלכלה, פיזיקה, כימיה, ממדעי החברה ועוד.
 

רקע כללי

לימודי המתמטיקה התפתחו מתוך הצורך האנושי לכמת את העולם שסביבו באופן שיטתי. השימוש במתמטיקה היו תמיד חלק חשוב מחיי האדם, ישנן עדויות לשימוש במתמטיקה מתקדמת בתרבויות עתיקות כמו מצרים, בבל, פרס, הודו, סין ויוון העתיקה.

בבסיס הדיון המתמטי עומדים שלושה מאפיינים פשוטים החוזרים על עצמם בשלל צורות: הפשטה, הכללה והוכחה. הפשטה מתייחסת לצורך של לימודי המתמטיקה לטפל במספר כיישות עצמאית העומד בפני עצמו ואינו מייצג דבר. הכללה מתייחסת לצורך של המתמטיקה לבחון את עצמיה המופשטים באמצעות ראייה רחבה כדי למצוא את המאפיינים המשותפים להם. הוכחה היא הצורך לנמק את הטענות המתמטיות באמצעות סדרה של כללים המביאות להוכחה.

עבודת המתמטיקאי מתייחסת לצורך להעלות השערות חדשות שאת אמיתותן הוא מבסס בעזרת שורה של הנחות יסוד (אקסיומות) אותן הוא מוכיח.
 

אפשרויות לימודים

מסלולים של לימודי מתמטיקה לתואר ראשון  ותואר שני ניתן למצוא באוניברסיטאות הגדולות. לימודי מתמטיקה נפרשים על פני שלוש שנים. מכיוון שהמתמטיקה מהווה בסיס לתחומים נוספים ניתן לשלב לימודי מתמטיקה עם לימודי חוג נוסף כמו, רפואה, מחשבים, סטטיסטיקה, כלכלה, הנדסה ועוד.

לימודי מתמטיקה מאפשרים הכרה עם תחומים השונים המתבססים על מתמטיקה כמו, אבטחת מידע באינטרנט, אלגוריתמים של יישומי מחשב, מערכות תקשורת, חיזויי שוקי כספים. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים לניתוח והתמודדות עם בעיות הקשורים לתחומים אלו.

לימודי המתמטיקה נוגעים בנושאים רבים בהם, מתמטיקה עיונית ושימושית, מדעי המחשב והוראת המתמטיקה. המחקר המתמטי עוסק בנושאים רבים כמו, לוגיקה מתמטית, תורת המספרים, גיאומטריה, חקר האינסוף, ממדים מקבילים ועוד.

לימודי מתמטיקה נחשבים ללימודים מרתקים למי שהוא בכל זיקה לתחום בעיקר בזכות העובדה כי הם עוסקים במחקר כבר בתואר הראשון (בניגוד למקצועות רבים בהם לא עוסקים במחקר לפני לימודי תואר שני).
 

מתמטיקה - אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי מתמטיקה יכולים להשתלב בתחומים רבים במגוון תפקידים. תחום המחקר והפיתוח זקוק תמיד למתמטיקאים סיפקו את הבסיס התיאורטי לחלק נרחב מהפיתוחים המדעיים. ישנו ביקוש לבוגרי לימודי מתמטיקה במגזר הפרטי והכלכלי בתחום היי טק וחברות סטארט אפ, במוסדות פיננסים, בתעשיית הביטחון ועוד.

כמו כן, בוגרי לימודי תואר ראשון במתמטיקה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני ותארים מתקדמים להעמקת המחקר וההוראה במוסדות להשכלה גבוהה או להשתלב בהוראת המתמטיקה והמחשבים בבתי הספר.
 

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.