לימודי מדעי הטבע

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

מדעי הטבע, ים והסביבה

לימודי מדעי הטבע מתייחסים  לתחום במחקר המדעי העוסק  בעולם הפיזי  - עולם הצומח  והחי (בניגוד למדעי החברה  או מדעי הרוח), וניתן למצוא אותם באוניברסיטאות שונות במסגרת הפקולטות של המדעים המדויקים ומדעי החיים.

לימודי מדעי הטבע כוללים תחומים רבים ומגוונים בהם: לימודי ים וסביבה, אסטרונומיה, ביולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה, רפואה, כימיה, גיאוכימיה, מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה, גיאוגרפיה, גיאופיזיקה, מדעי כדור הארץ ועוד.

לימודי מדעי הטבע משתייכים לתחום המדעים המדויקים וניתן לשלב את אותם על לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסה, לימודי רוקחות ועוד. הקרבה לתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים מחייבת את הלומדים מדעי הטבע בחשיבה ריאלית.

לימודי מדעי הטבע

ניתן למצוא מסלולי לימוד של תואר ראשון של מדעי הטבע  במגוון אוניברסיטאות ומכללות בארץ, המסלולים נבדלים זה מזה בנושאים אותם בחרו להדגיש. תנאי הקבלה של לימודי מדעי  הטבע משתנים ממוסד למוסד אך לרוב יכללו דרישה לתעודת בגרות עם דגש על  יחידות לימוד ריאליות (מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה, פיזיקה או מחשבים) והצגת ציוני פסיכומטרי.

לימודי מדעי הטבע נפרשים על פני שלוש או ארבע שנים (תלוי במוסד) ועוסקים בנושאים רבים בהם מדעי הצמח, אקולוגיה, חקר סביבת האדם, פיזיקה, מתמטיקה, כימיה, מדעי הצומח (בוטניקה), ביולוגיה סביבתית, הגנום האנושי, מדעי הסביבה, מטאורולוגיה,  זואולוגיה, מיקרוביולוגיה, כימיה אורגנית, גנטיקה, גיאולוגיה ועוד. הלימודים לתואר ראשון כוללים גם עבודה מעשית במעבדות וניסויים.

בוגרי לימודי מדעי הטבע זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון (B.A) או תואר במדעים מדויקים (BSc), תלוי במסלול הלימודים בו למדו.  חשוב לציין כי במרבית האוניברסיטאות יש הבחנה במסגרת לימודי מדעי הטבע בין הפקולטה למדעים מדויקים והפקולטה למדעי החיים.

מדעי הטבע – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי תואר ראשון של  מדעי הטבע יכולים להמשיך במסלול של לימודי המשך, וללמוד לתארים מתקדמים כמו, לימודי תואר שני (MA) ואפילו לימודי תואר שלישי, דוקטורט (PhD), ולעסוק במחקר מדעי החיים או בהוראה באוניברסיטאות, במכוני מחקר בתחומי הביולוגיה, הבוטניקה, הגנטיקה.

כמו כן, יכולים בוגרי לימודי הטבע להשתלב במעבדות השונות כעוזרים מתחילים ובהמשך כחוקרים, או בחברות היי טק, במשרדי ממשלה, במערכת החינוך ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.