לימודי מדעי החיים

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי מדעי החיים

לימודי מדעי החיים עוסקים כל הקשור למחקר מערכות ביולוגיות של יצורים חיים, מבנה גופם ויחסי הגומלין בינם לבין הסביבה בה הם פועלים. לימודי מדעי החיים עוסקים בחיים על פני כדור הארץ וגם הם תחום לימודים השייך למדעי הטבע. לימודי מדעי החיים מתמקדים בהתפתחות, יחסי הגומלין והשלכות הקיום של מערכות החיים השונות על כדור הארץ.

לימודי חקלאות מתמקדים בדרכים מודרניות לגידול בעלי חיים וצמחים. הלימודים מכשירים אקדמאים לעסוק בתחומי החקלאות השונים תוך היכרות עם טכנולוגיות מתקדמות. לימודי חקלאות משיקים לתחומים רבים ונוגעים בנושאים כמו איכות הסביבה, מדעי המזון ותזונת האדם, כלכלה, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה ועוד.

רקע כללי

לימודי מדעי החיים וחקלאות תפסו תאוצה בשנים האחרונות מאז התפתחות חקר הגנום, ההנדסה הגנטית והאוקינוגראפיה (שמשמעותה היא חקר סביבת האדם שמירתה), והם נחשבים בין ענפי המדע המרכזיים. לימודי מדעי החיים נתפשים כתחום המאחד תחתיו תחומים רבים הקשורים למערכות חיים וליצורים חיים, כמו בוטניקה, זואולוגיה, מיקרו ביולוגיה, ביוכימיה, גנטיקה, מיקרואורגניזמים, ביולוגיה מולקולירית ועוד.

לימודי חקלאות עוסקים באפשרות להגדיל ולשפר את הכמות המזון בעולם ושיפור איכות החיים של בני האדם, הלימודים מתפרשים על פני ענפים רבים העוסקים בגידול חיות רפת, לול, כוורות, גידול מטעים, פרדסים, יערות, גידול דגים בבריכות ועוד. לימודי חקלאות בעידן המודרני משלבים טכנולוגיות שונות עם דרך הגידול המסורתית.

חשיבותם של מדעי החיים אף באה לידי ביטוי במחקרים הקשורים בתחום האקולוגיה, בעיקר בתקופה בה המחקר הקשור בזיהום אוויר, התחממות גלובלית, איכות סביבה. לימודי ביולוגיה ומדעי החיים אף תורמים לא מעט למחקרים הקשורים שהשבחת מזון, השבחת חומרי גלם לתעשייה, אקולוגיה ועוד.

לימודי מדעי החיים וחקלאות – אפשרויות

ניתן למצוא מסלולים של לימודי מדעי החיים באוניברסיטאות במספר מסלולים. ישנה אפשרות לפנות למסלול של לימודי תואר ראשון של חקלאות או תואר ראשון של לימודי מדעי החיים, כל אחד בפני עצמו וישנה אפשרות לשלב בין השניים. כמו כן, ישנה אפשרות לשלב בין לימודי מדעי החיים לתחומים נוספים כמו כימיה, אקולוגיה, הנדסה ביו רפואית, ביוטכנולוגיה ימית, ניהול ועוד.

הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים או ארבע בסופם זכאים הסטודנטים לתואר ראשון B.A. ישנם מקומות המאפשרים להירשם למסלול ישיר לתואר שני של לימודי ביולוגיה ומדעי החיים.

לימודי תואר ראשון של מדעי החיים מקנים לסטודנטים את הכלים והידע הבסיסי לנתח ולהבין את הבעיות הכרוכות בתחום הביולוגיה מבחינה מולקולארית, תאית, אורגניזמים וסביבתית. במסגרת הלימודים נוגעים בנושאים כמו אבולוציה, אקולוגיה, גנטיקה, מדעי הצומח, ביוכימיה, ביולוגיה תאית, מיקרוביולוגיה, מדעי המוח, הנדסה גנטית, מדעי ההתנהגות, אוקיאנוגרפיה, הנדסה גנטית, מתמטיקה, פיסיקה, ביולוגיה סביבתית, בוטניקה, זואולוגיה, פיזיולוגיה, אנטומיה, טוקסיקולוגיה ועוד.

מדעי החיים – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי מדעי החיים יכולים להמשיך בלימודי המשך לתואר שני ותארים מתקדמים במגוון תחומים בהם: מדעי המוח, מדעי ההתנהגות, אקולוגיה, ביואינפורמטיקה, סיסטמאטיקה, בוטניקה, גנטיקה, מדעי המחשב, לימודי וטרינריה, לימודי חקלאות. הם יכולים להשתלב כחוקרים או מרצים באוניברסיטאות.

כמו כן, הם יכולים להשתלב כביולוגים או חוקרים במעבדות או במכוני המחקר השונים. הבוגרים יכולים גם להשתלב בתחומי הביואינפורמטיקה בתעשיית ההיי טק.

בוגרי לימודי חקלאות יכולים להשתלב במגוון תפקידים בענפי החקלאות השונים.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.