תואר ראשון לימודי ייעוץ, שיווק פנסיוני

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

לימודי משפטים

לימודי משפטים עוסקים בפירוש ויישום  החוק. לימודי משפטים, לימודי  תואר ראשון וגם לימודי  תואר שני, הם מתחומי הלימודים המבוקשים ביותר וישנם נרשמים  רבים ללימודי משפטים בכל שנה. לימודי  המשפטים קשורים גם לתחומים של מדעי החברה והרוח, מדעי המדינה אך גם נתפסים כתחום לימודים העומד בפני עצמו.

חשוב לציין כי לימודי משפטים אינם מבטיחים עבודה כעורכי דין. בעלי תואר ראשון הרוצים לעבוד כעורכי דין צריכים לסיים תקופת התמחות של שנה, בה עושים סטאז' במשרד עורכי דין גדול ומוכר, ולעבור את מבחן ההסמכה של לשכת עורכי דין.

נושאי לימודי

ישנם מסלולי לימוד של לימודי  משפטים באוניברסיטאות ובמספר מכללות שקיבלו אישור של  המוסד להשכלה גבוה. תנאי  הקבלה של לימודי משפטים  גבוהים ולרוב נעים סביב הדרישה לציון משוקלל של לפחות 90 נקודות בתעודת הבגרות וקרוב ל-700 בפסיכומטרי. כמובן שדרישות הקבלה  משתנות בין המוסדות השונים. לעיתים במכללות הפרטיות דרישות הקבלה הן נמוכות יותר ויש אף מכללות שלא דורשות ציון פסיכומטרי כלל.

לימודי משפטים מאוד תובעניים אך מעניינים וכוללים התייחסות לתחומים שונים כגון, מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי המדינה ומנהל עסקים. תואר ראשון של לימודי משפטים נפרש על פני כשלוש וחצי שנים. לימודים אלו לא כוללים שנת ההתמחות במשרד עורכי דין מוכר ומכובד, שצריך לעשות כל בוגר לימודי משפטים הרוצה לעבוד כעורך דין.
 
בשנה הראשונה של לימודי משפטים עוברים הסטודנטים על המבואות וקורסי יסוד המשרטטים את המפה הכללית של שיטת המשפט בישראל ותחום המשפט מבחינה בינלאומית. בהמשך הלימודים בוחרים הסטודנטים את תחומי ההתמחות המעניינים אותם בתחום המשפט.

באוניברסיטאות והמכללות מוצעים במסגרת הלימודים קורסים המתמקדים בדיני נזיקין, דיני משפחה, דיני עבודה, חוזים, פלילי, מקרקעין, חוקתי ועוד. חשוב לציין כי ישנם מסלולי לימודים המשלבים עריכת דין עם מקצועות נוספים כמו – לימודי משפטים ומנהל עסקים, משפטים וממשל ועוד.

נושאי הלימודי העיקריים של לימודי משפטים קשורים בהכרה ושינון פסקי דין מן העבר. כמו כן הם עוסקים בהבחנה והפרדה בין עיקר וטפל, ניתוח בעיות, שכלול מיומנויות משא ומתן, שכלול יכולת הביטוי בכתב ובעל פה, הכרת מערכת המשפט, דרכי התמודדות, גווניו השונים של החוק ועוד.

בוגרי לימודי משפטים

קיימת הבחנה בין בוגרי לימודי  משפטים שהם רק משפטנים  המכירים את החוק על בוריו ואינם מוסמכים  לעבוד כעורכי דין ובין  עורכי דין שסיימו את  לימודי משפטים, הסטאז' ועברו  בהצלחה את בחינת הלשכה. תכונות האופי הדרושות למי שרוצה להיות  עורך דין הם עקשנות, נחישות, יכולת ביטוי גבוהה בעל פה ובכתב, דקדקנות וסבלנות לפרטים הקטנים. כמו כן, תדמיתו של  עורך הדין מאוד חשוב מאחר שחלק לא  מבוטל מעבודתו מסתמכת אישיותו והכריזמה שלו.

בישראל כוללת עבודת עורכי הדין המוסמכים הופעה בבית משפט לצד פעילויות משפטיות אחרות, בניגוד למדינות אחרות, דוגמת אנגליה, בהן יש הפרדה בין שני התחומים. בוגרי לימודי משפטים, הרוצים לעבוד כעורכי דין, בוחרים תחום התמחות ספציפית של משפט, כגון, דיני עבודה, דיני מסים, משפט פלילי, משפט מנהלי, משפט מסחרי, משפט אזרחי, משפט בינלאומי ועוד.

בוגרי לימודי משפטים יכולים לעבוד מלבד בתחום עריכת הדין ופרשנות החוק, גם בתפקידי ניהול או תפקידים עסקיים בבנקים, חברות ביטוח, חברות מסחריות ועוד.

הטענה כי השוק רווי בעורכי דין ורבים המסיימים את לימודיהם אינם מוצאים עבודה איננה נכונה, ישנה דרישה רבה בשוק לבוגרי לימודי משפטים ותחום עריכת הדין הנו תחום אשר מתרחב ומתפתח בהתאם לשינוי התקופה. למשל, צמיחת רשת האינטרנט יצרה תחום חדש של עורכי דין המתמחים ברמאויות ברשת, זכויות יוצרים באינטרנט ועוד. כאמור, ישנן שלל אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי משפטים. 

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.