לימודי עיסוי

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי רפלקסולוגיה

לימודי תעודה של רפלקסולוגיה  משתייכים לתחום לימודי מקצועות  המגע כגון, שיאצו, טוווינא  (או טווינה), אקופונקטורה (דיקור  סיני), עיסוי ועוד.

שיטות טיפול אלטרנטיביות אלו דוגלות באמונה כי גוף האדם הוא שלם וישנו קשר בין הנקודות השונות של הגוף, ולכן ניתן לטפל בבעיה בריאותית כלשהי בעזרת דיקור או עיסוי המרפים את הלחץ על האיברים השונים ועוזרים לגוף להתנקות מפסולת ורעלים.

רקע כללי

לימודי רפלקסולוגיה עוסקים שימוש בכפות  הרגליים לאבחון וטיפול רפואי באדם. הרפלקסולוגיה (שפירושה השתקפות ורעד) מאמינה כי  על ידי ללחיצות  במקומות מסוימים ברגל ניתן לטפל  במצבים פיזיים מסוימים. זאת בעזרת לחיצות, חימום ועיסויים של נקודות מסוימות  בכף הרגל המשחררות  את האנרגיה החסומה, ועוזרת לה לזרום  כפי שהיא אמורה.

מקצועות מגע נוספים כוללים את רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינה (או טווינא), אקופנטרה, סוגים שונים עיסוי (כמו עיסוי תאילנדי, עיסוי שוודי, עיסוי באבנים חמות וקרות, עיסוי רפואי הוליסטי ועוד).

לימודי תעודה של שיאצו, עיסוי ורפלקסולוגיה


לימודי טיפול באמנות הריפוי והמגע מקנים את הכלים לאחת מהטכניקות העתיקות והיעילות בעולם לטיפול מרפא. שאיצו, עיסוי, טווינא ושאר הטיפולים ממריצים את מחזור הדם, מרפים את הגודש מהרקמות ועל ידי כך מגדילים את טווח התנועה של המטופל ועוזרים לגוף להוציא פסולת ורעלים ומרגיעים ממתחים ולחץ.

לימודי שיאצו מתייחסים לשיטת טיפול המתבצעת כל ידי עיסוי של המטפל המפעיל לחץ במטרה להסדיר את זרימת האנרגיה בגוף (קי). לימודי טווינא עוסקים ברזי הפיזיותרפיה הסינית ומשלבים בין ידע עתיק שמקורו בסין העתיקה למדע מערבי מתקדם, הטווינה משלבת בין תנועה פסיבית לבין תרגילים שמבצע המטופל.

הנושאים השונים בהם עוסקים במסגרת הלימודים כוללים: הכרה עם עבודת גוף נכונה, מהלכי טיפול, טכניקות טיפול שונות, אנטומיה –היכרות עם מבנה העצמות, מערכת השרירים וערוצי האנרגיה (מרידאנים) בגוף, יחסי מטפל מטופל (המבוססים על האזנה ורגישות), פיזיולוגיה של גוף האדם, טכניקות מגע שונות,

משך הלימודים משתנה בהתאם לקורס ויכול להגיע עד שלוש שנים, בתום הלימודים זכאים לתעודת מטפל בתחום ההתמחות של אותו המוסד. תנאי הקבלה כוללים הצגת תעודת בגרות או לפחות תעודה מקבילה על 12 שנות לימוד וראיון אישי.

רפלקסולוגיה - אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי רפלקסולוגיה, שיאצו או עיסוי יכולים להשתלב במגוון עבודות בתחום. הם יכולים לעבוד בבתי מלון, קופות חולים, אתרי ספא או לפתוח קליניקה פרטית.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.