קורס תזונה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי נטורופתיה

לימודי תעודה של נטורופתיה  משתייכים לתחום הרפואה המשלימה  העוסקים בתזונה, ותזונה נכונה ככוח  המניע של אורח חיים  בריא. הנטורופתיה היא גישה הנובעת  מתוך הרפואה ההוליסטית הגורסת כי גוף האדם ניחן בכוח  ריפוי פנימי לתמיכה וחיזוק  הריפוי הפנימי.

מטרת הטיפול הנטורופתי הוא לבנות ולאזן את כוח הריפוי הפנימי של הגוף בעזרת הקפדה על תזונה נכונה, תוספי מזון, צמחי מרפא, טיפולי מגע, תנועה, איזון של גוף ונפש ושמירה על אורח חיים בריא. לימודי נטורופתיה מקנים ידע מעמיק בתחומים הקשורים לגוף האדם כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה והיכרות עם שיטות אבחון המזוהות עם התחום כמו כף הרגל, הפנים, עיניים, לשון, שפת גוף ועוד.

נושאי הלימוד

לימודי נטורופתיה נחלקים לרמות שונות: ישנו מטפל נטורופת, מטפל  הוליסטי רב תחומי או  נטורופת בכיר. הלימודים נמשכים  בין שלוש לארבע  שנים, תלוי ברמת ההתמחות, בסיומם מקבלים תעודת מטפל של המוסד בו למדתם ותעודת מטפל של איגוד הנטורופאתים הישראלי.

תנאי הקבלה של לימודי נטורופתיה כוללים תעודת בגרות או 12 שנות לימודי וראיון אישי. הלימודים משלבים בין לימודים תיאורטיים לבין עבודה מעשית בה מתמחים תלמידים במוסדות רפואיים, מרכזי בריאות ובתי ספר.

נושאי הלימודי של לימודי נטורופתיה כוללים: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה, שיטות מחקר, עבודות במעבדה, כימיה כללית, ביו כימיה, תזונה קלינית, תזונה טבעית, תזונה אורטומולקולרית, צמחי מרפא מערביים, פרחי באך, תזונה טבעית, תורת המזון, טכניקות שונות מתחום תרפיות מגע, ארומתרפיה, שיטות טיפול במגע, גוף נפש, אירידולוגיה, אינטגרציה, אבחון תזונתי, מכלול דרכי טיפול, יחסי מטפל מטופל, תוספי מזון, איזון גוף ונפש, פילוסופיה נטורופתית,

במהלך הלימודים לומד הנטורופת להתאים לכל אדם טיפול אישי וכולל, זאת בעזרת שימוש במגוון דרכי טיפול ושימוש בטכניקות שונות של תרפיות במגע.

נטורופתיה – אפשרויות תעסוקה

נטורופתיה היא חלק מתחומי הרפואה המשלימה, אליהם נהוג להתייחס כתחומים משלימים לרפואה המערבית המסורתית.

בוגרי לימודי נטורופתיה יכולים להשתלב במגוון עבודות במוסדות רפואיים, מרכזי בריאות ובתי ספר, הם גם לפתוח קליניקה פרטית ולטפל באופן פרטי.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.