קורס הומאופתיה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי ארומתרפיה

לימודי הומופאתיה, לימודי ארומתרפיה, צמחי מרפא ופרחי באך הם כולם תחומי לימודים המשתייכים למקצועות רפואה המשלימה (או רפואה אלטרנטיבית) ומזוהים עם הרבליזם (מדעי הצמחים), ענף העושה שימוש בצמחים ותמציות שונות לצורכי טיפול וריפוי.

רקע כללי


הומופאתיה היא גישה ברפואה אלטרנטיבית  (או משלימה) העושה שימוש בחומר מיוחד, הנקרא רמדי, האמורים לשפר את מצבו של האדם. הרמדי בו נעשה שימוש במהלך במסגרת הטיפול ההומיאופתי עוזר לשפר את הרגשת המטופלים ועוזר לטפל במקרים של כאבים כרונים, עייפות, דיכאון או חרדה.

ארומתרפיה מתבססת על שילוב בין ניחוח שהוא ארומה והרפיית הגוף, להן התרפיה. זו שיטת טיפול בה נעשה שימוש בשמנים המורכבים מצמחי מרפא, פרחים ארומטיים, תבלינים ועצים, במטרה לשפר את מצבו הבריאותי של המטופל.

צמחי מרפא, או הרבליזם, משתמשים בצמחים ותמציות צמחים כדי לרפא מחלות. צמחי המרפא הבולטים והמוכרים כוללים האכינצאה, בבונג, אקוניטון, ג'ינג'ק, כורכום, תימין, תה ירוק ועוד.

פרחי באך, הנקראים כך על שמו של ד"ר אדורד באך הוגה השיטה, עושים שימוש בתמציות פרחים ובניסיון לשפר את בריאותם הפיזית והנפשית של המטופלים. טיפול בפרחי באך מטהר את המטופל המגורמים השליליים הפוגעים בבריאותו ועוזר להתמודד עם לחץ, דיכאון, חרדה ומחזק את תחושת השלווה.

נושאי הלימוד

תנאי הקבלה כוללים  הצגת תעודת בגרות או 12 שנות לימוד וראיון אישי, משך הלימודים נע בין  מספר חודשים לבין ארבע שנים (בהתאם לסוג ההתמחות). הלימודים מקנים תעודת מטפל בתחום הנלמד של המוסד.

הלימודים כוללים שיעורים תיאורטיים במקביל לעבודה מעשית ולעיתים אך סטאז' קליני (תלוי בתחום הלימודים).

ידע תיאורטי המשולב עם סיורים מקצועיים, עבודה מעשית ולעיתים אף סטאז' קליני. הלימודים כוללים מבוא לרפואה מערבית, כימיה כללית, כימיה אורגנית, מבוא באנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה, עקרונות התזונה, נוירולוגיה, פרמקולוגיה, כירורגיה ועזרה ראשונה.

במסגרת לימודי פרחי באך רוכשים את המיומנות לאבחן ולהתאים את התמצית הנכונה למטופל. ידע תיאורטי ובמקביל לעבודה מעשית עם תמציות פרחי באך.

במסגרת לימודי ארומותרפיה עורכים היכרות עם השמנים הארומותרפים, סגולותיהם והדרכים להכנתם כמו גם התאמה נכונה למטופל ושיטות עיסוי ארומתרפי להחדרת השמנים למחזור הדם.

במסגרת לימודי צמחי מרפא עורכים היכרות עם סוגים שונים של צמחי מרפא, דרכי השימוש בהם, החומרים הפעילים, הרבולוגיה קלינית, הכנת פורמולות צמחיות, שילוב עם תרופות, איכויות רפואיות של צמחי מרפא, התנסות ברוקחות, ידע אבחוני, מיקרוביולוגיה, הכנת תמציות ועוד.

לימודי הומיאופתיה כוללים היכרות עם הרמדי השונים, אבחון המטופל והתאמת התרופה הנכונה.

אפשרויות תעסוקה

הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה בקופת חולים, בבתי חולים או לעבוד באתרי נופש ומכוני ספא. אפשרות נוספת היא לקבל מטופלים באופן פרטי.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.