רפואת בעלי חיים

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לא נמצאו תוצאות חיפוש

רפואת בעלי חיים

לימודי רפואת בעלי חיים לתעודה הם שם כולל לסוגים שונים של לימודי תעודה פארא-וטרינרים  המתייחסים לעבודות שונות הקשורות בבעלי  חיים ולא פעם משמשים כלימודים קדם וטרינריים.

לימודי תעודה של רפואת בעלי חיים כוללים תחומים רבים בהם עוזרים לרופאים וטרינריים, רכזי פינות חי, טיפול בעזרת בעלי חיים, מאלפי כלבים, קורס מתקדם למאלפי כלבים בכירים, ספרות של כלבים וחתולים, טכנאי כלבנות וטרינרי, ייעוץ והתנהגות לחיות מחמד, חינוך וסיוע בעזרת בעלי חיים.

רקע כללי

העבודה במקצועות פארא וטרינריים מיועדת  לאנשים שאוהבים בעלי חיים ורוצים  לרכוש ידע מקצועי לעבוד  במקצוע הקשור לתחום זה. לימודי הקשורים ברפואת בעלי חיים  מיועדים למי שמעוניין לעסוק  במקצוע הכולל עבודה עם  בעלי חיים, למשל, בטיפול  בבעלי החיים עצמם כמו  עוזר וטרינר, מאלף או ספר,

בשנים האחרונות חלה התפתחות משמעותית בכל הקשור בטיפול בבני אדם בעזרת בעלי חיים, וישנה מודעות לסיוע של מעורבות בעלי חיים בתהליכים טיפוליים של אוכלוסיות שונות.

נושאי הלימוד

תנאי הקבלה משתנים מתחום  לתחום ולרוב הם כוללים  12 שנות לימוד וראיון אישי  בפני ועדת קבלה. ישנם  תחומים מסוימים (כמו חינוך וסיוע  בעזרת בעלי-חיים הדורש תואר ראשון). בסיום הלימודים מקבלים תעודת הסמכה  בתחום הנלמד. לרוב הלימודים  נפרשים על פני מספר  חודשים עד שנה, כשיוצאים  מן הכלל תוכניות  ספציפיות האורכות שלוש שנים.

עוזרים לרופא וטרינר או רכזי פינות חי רוכשים מיומנויות בסיסיות מתוך הפרקטיקה הוטרינרית. גם טכנאי וטרינרי או כלבנות וטרינרית זוכים להכשרה דומה הכוללת נושאים כמו אנטומיה וטרינרית, פיזיולוגיה של כלבים ואנשים, עזרה ראשונה, רפואת חירום וטראומה, בדיקה כללית של הכלב, תפעול חדר ניתוח וטרינרי ועוד.

לימודי סיוע לטיפול בעזרת בעלי חיים מקנים את הכלים לטיפול תרפויטי מקצועי באנשים העוברים שיקום גופני או נפשי. הלימודים כוללים שיעורים תיאורטיים, התנסות חווייתית ועבודה מעשית.

הכשרת מאלפי כלבים כוללת נושאי לימוד כמו אבולוציה של גוף הכלב, שיטות לחינוך גורים, השתלשלות וגירויים, יצרים ותכונות, פסיכולוגיה של הכלב, אימון ואילוף מעשי של כלבים, משמעות בסיסית, אימון הגנה ועוד.

לימודי ספרות כלבים וחתולים כוללים התאמת תספורת נכונה לכל גזע, היכרות עם מחלות עור – מניעה וטיפול בסיסי וכמובן, עבודה מעשית עם השגחה צמודה.

יועץ להתנהגות חיות מחמד מנס לפתור את בעיות התנהגות של בעלי החיים המתגוררים במחצית האדם. לימודי ייעוץ להתנהגות חיות מחמד כוללים הבנה בקשר הפסיכולוגי הרגשי בין האדם לחיה, דפוסי ההתנהגות של בעלי החיים, היכרות עם הגורמים המשפיעים על חיות המחמד השונות, אבחון ופתרון בעיות של בעלי החיים הביתיים ועוד.

לימודי עבודה טיפולית בעזרת בעלי חיים פונים גם לאנשים בעלי תואר ראשון בתחום טיפולי כלשהו, ומתמקדים בשילוב בעלי החיים בתהליך הטיפול. מטרת לימודי חינוך וסיוע בעזרת בעלי-חיים היא להכשיר מטפלים לטיפול באוכלוסיות שונות בעזרת בעלי חיים

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי תעודה של רפואת בעלי חיים  יכולים להשתלב במקומות עבודה  מגוונים בהתאם לתחום הלימוד שלהם, בוגרי מקצועות פארא  וטרינרים יכולים להשתלב במרפאות וטרינרים, בתי חולים לבעלי חיים, עבודה בגני חיות או  פינות חיי ועוד.


בוגרי לימודי מקצועות הטיפול והסיוע בעזרת בעלי חיים יכולים לעבוד עם נפגעי נפש, מאושפזים בבתתי חולים, אסירים, משוקמי סמים, נוער בעייתי, קשישים בבתי אבות, אוכלוסיות של חינוך מיוחד, נוער בפנימיות ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.