קורס תכשיטנות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי תכשיטנות ולימודי צורפות

לימודי תעודה של תכשיטנות, צורפות או גמולוגיה עוסקים כולם בעיצוב תכשיטים ועיצוב תכשיטים מורכבים המשלבים גם אבנים יקרות. לימודי תכשיטנות ולימודי צורפות עוסקים בהכנת תכשיטים משלבים בין עיצוב אמנותי לבין היבטים מעשיים של התכשיט.

לימודי גמולוגיה מתמקדים בעבודה עם יהלומים, מיון והערכת יהלומי גלם, זיהוי חיקויים, הערכה וקביעת המחיר של האבן בהתאם לקריטריונים המקובלים בעולם, כתיבת תעודת גמולוגיה ליהלומים. מטרת הלימודים להקנות ידע בתכנון והערכת יהלומי גלם ובסחר ביהלומים.

נושאי הלימוד

לימודי צורפות או לימודי תכשיטנות יכולים להימשך כמספר שבועות וישנם מסלולים הנמשכים גם שנה או שנתיים. הלימודים מקנים תעודת גמר של המוסד או המעצב אצלו נערכו השיעורים. מוסדות מסוימים מעניקים אף תעודה של משרד התמ"ת

נושאי הלימודי של תכשיטנות כוללים: מבוא לתכשיטנות, יציקה, עיצוב, זיהוי תכשיטים עתיקים, הערכת שווי התכשיטים, עבודה עם מתכות שונות, שילוב חומרים שונים (חרוזים, אבני חן, יהלומים ועוד), עיצוב טבעות, עיצוב, אופנה, עיצוב בעזרת תוכנות מחשב, ייצוא ושיווק של תכשיטים ועוד.

נושאי הלימוד של צורפות כוללים: מושגי יסוד בשפה חזותית, עבודת יד, ייצור תעשייתי, היכרות עם חומרים גלם שונים, יציקת חומרים, עיבוד חומרים, הכרת סוגי מתכנות, הכרת כלי העבודה, טכניקות שונות, שיוף, פיצור, סימון, קידוח, הברקה, גימור, שיבוץ אבני חן ויהלומים, גימור, ליטוש, ציפוי תכשיטים (רודיום), שמאות תכשיטים, טבעות נישואין , טבעות יהלום ועוד.

נושאי הלימודי של לימודי גמולוגיה כוללים: הכרת מקורות הגלם, ניקוד עיצוב והערכת יהלומי גלם, הכרת כלי העבודה (לופה, מיקרוסקופ ועוד),  יסודות בקריסטלוגרפיה, אבחון איכות וניקיון צבע יהלום הגלם, טיפול ביהלום – שיטות להשבחתו, הערכת שוויו ועוד. הלימודים כוללים גם עבודה מעשית עם יהלומים.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.