לימודי ציור

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי ציור

לימודי ציור עוסקים ברכישת הטכניקות השונות לעבודה עם חומרים שונים לציור על פני משטחים מחומרים שונים. מטרת הציור היא ליצור בעיני המתבונן אשליה של קומפוזיציה, עומק, אור, תנועה ונפח. הציור משמש את האמן להביע את רגשותיו ובמקרים מסוימים אף את דעותיו הפוליטיות והחברתיות.

לימודי ציור משלבים בין התנסות מעשית, הכוללת עבודה עם חומרים שונים בטכניקות שונות, וגם הרצאות על נושאים שונים בתחום האמנות.

נושאי לימוד

כדאי לצייר ולעסוק בציור לא צריך אמנם הכשרה מעשית, עם זאת רכישת המיומנויות בצורה מסודרת והיכרות עם הרקע ההיסטורי של תולדות האמנות, תאפשר לאמן חוויה מעשירה יותר של עיסוק בציור. לימודי ציור יכולים להיפרש על מספר מפגשים בודדים ועד ללימודים שנמשכים כמספר חודשים, ישנם גם לימודים הנמשכים מספר שנים ומקנים תעודת גמר בתחום. כאמור, הלימודים משלבים עבודה בליווי מקצועי בסדנה.

נושאי הלימוד של לימודי ציור כוללים מבוא לשפה חזותית, עקרונות האסתטיקה, עבודה עם חומרים שונים, טכניקות שונות, שימוש בקומפוזיציה, משקלים, עומק, אור, צל, תנועה, נפח, צבעי פחם, ציפורן, דיו, אקרליק, צבעי שמן, ציור בשכבות, מיזוג צבעים, ציור טבע דומם, פרספקטיבה, הפשטה מול פיגורטיביות, פורטרטים, מודל עירום ועוד.

נושאי הלימוד של רישום כוללים: יצירת סקיצות, רישום חלל וקומפוזיציה, שיטות רישום שונות, שימוש בפרספקטיבה, תיאור מרחב ואובייקטים ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי ציור יכולים להציג את יצירותיהם בתערוכות שונות, הם יכולים לאייר לספרים, מגזינים ועוד.  בוגרי לימודי רישום יכולים לעבוד עם אדריכלים, משרדי פרסום ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.