לימודי פיסול

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי תעודה לימודי פיסול, וויטראז וקדרות

לימודי תעודה של פיסול, קדרות וויטראז הם חלק מתחומי האמנות והיצירה שמעודדים ביטוי עצמי. פיסול הוא תחום באמנות העוסק ביצירה תלת ממדית המתקיימת במרחב, הפסל יותר את מתוך החומר שנמצא לפניו, הוא מבצע בו שינוי פיזי בדרכים שונות.

 

במסגרת לימודי פיסול, קדרות או וויטראז' רוכשים את המיומנויות לפסל תוך שימוש בצורה ובשפה חזותית בניסיון להעביר מסר מסוים או להביע רעיון כלשהו.

רקע כללי

לימודי פיסול, קדרות או וויטראז' מאפשרים לעוסק בהם ליצור דברים חדשים בעזרת חומר. מטרת הלימודים היא להקנות את המיומנות לעסוק עם חומרים שונים כדי ליצור כמו, אבנים, מתכות, עצים ועוד. 

 

פיסול הוא אחד מתחומי היצירה הוותיקים ביותר, ניתן למצוא עדויות לקיומו עוד בתקופות עתיקות. במסגרת פיסול מנהוג להבחין בין פיסול קלאסי ומסורתי ולבין אמנות זעירה (המתייחס לפיסול בקנה מידה קטן כמו פסלונים, קופסאות מעוטרות וכו'). בעת המודרנית השתכלל תחום הפיסול וכולל גם טכניקות חדשות כמו וידאו ארט, מיצגים ועוד.

לימודי פיסול

כדאי לעסוק בפיסול אין חובה לידע מוקדם. חוגי פיסול מתקיימים במסגרות פרטיות ואישיות או בקבוצות. הם יכולים להתפרש על תקופה של מספר שבועות, עד מספר חודשים ואפילו שנים.

 

פיסול הוא חלק מלימודי אמנות, והם כוללים את התחומים הבאים: דאס, קדרות, קרמיקה, חימר, פימו, בצק סוכר, עיסק נייר ועוד. במסגרת לימודי הפיסול נלמדים בין השאר גם יסודות הפיסול בדו-ממד ובתלת ממד, סוגי חומרים (כלומר, קשים ורכים, כמו, גבס, חימר, רשתות, עץ, נייר, בד, או שילוב של חומרים) פרופורציות, קונסטרוקציה, תורת המבנה, תנועה תפיסה מרחבית, תפיסת חלל, פיתוח ביטוי אישי ופיתוח שפה אישית, יצירתיות וקומפוזיציה.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.