קורס עיצוב אופנה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

עיצוב אופנה ותדמיתנות

לימודי עיצוב אופנה ותדמיתנות לתעודה עוסקים בכל הקשור לשלבים השונים של עיצוב בגד, מהשלבים הראשונים של עיצוב הבדים והטקסטיל דרך שלבי הגזירה והתפירה ועד לשלבים הסופיים של עיצוב הבגד והוספת האביזרים.

 

לימודי עיצוב אופנה ותדמיתנות אמנם כוללים אלמנטים רבים מלימודי האמנות, אך הם גם מקנים ידע מקצועי לפיתוח והכנת דגמים של בגדים תוך שימת דגש על הפרקטיות של הבגד ולא רק על הסגנון. חשוב להבחין בין עיצוב אפנה המתמקד בעיצוב בגדים לבין עיצוב תלבושות המיועדות לתיאטרון ולקולנוע.

 

לימודי תעודה של תדמיתנות הם חלק אינטגראלי בלימודי סטיילינג במסגרת לומדים כיצד להכיר את טעמו של הלקוח ולדעת להתאים בין הבד לאדם ולהרכיב לו קולקציה של בגדים שתהלום אותו.

 

מעצבי האופנה והתדמיתנים מהווים את השלב הראשון בייצור הבגד, הם אלו שהוגים את הרעיון ומתרגמים את הרעיון לתדמית, בהמשך התהליך נכנסים התופרים אשר מיישמים את הרעיונות ומביאים לביצועם.

לימודי תעודה של עיצוב אופנה ותדמיתנות

תנאי קבלה הם תעודת בגרות או 12 שנות לימוד ולעיתים גם ראיון אישי. משך הלימודים בין חצי שנה לשנה.  בסיום הלימודים זכאים הבוגרים לתעודת בוגר קורס עיצוב או תדמיתנות וסטיילינג (תלוי בתחום ההתמחות).

 

במסגרת לימודי עיצוב אופנה לומדים את כל שלבי הכנת הבגד מתחילתו ועד סופו ותרגול כל שלבי העבודה. הלימודים כוללים שרטוט גזרות לחצאיות, מכנסים, חולצות, שמלות, כללי הרכבה מדויקים לצווארונים, שרוולים, חגורות, רוכסנים, סימון גזרות, עבודה נכונה עם מכונת תפירה, טכניקות תפירה, תפירה מעשית של פרטי לבוש שונים, עבודות עם מודולים שונים, ציור ורישום, טכניקות צביעה, עיצוב טקסטיל (בדים), דיגום חופשי ועוד.

 

לימודי תדמיתנות (סטיילינג) כוללים עיצוב וציור רעיונות, שדרוג ביגוד אישי, עיצוב תכשיטים, תדמיתנות ממוחשבת, שיטות שונות להעברת גזרות למחשב (דיגיטייזר ופלוטר), שרטוט גזרות במחשב, אביזרים, חיסכון בבדים וחשיבה עסקית.

עיצוב אופנה ותדמיתנות – אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי עיצוב אופנה ותדמיתנות יכולים להשתלב בתפקידים מגוונים בהם מוכרים בחנויות אופנה מובילות, יבואני בגדים, יח"צנים של חברות אופנה, עוזרי מעצבים, תופרים, מעצבי אביזרים וכמובן מעצבי אופנה.

 

מעצבי האופנה נחלקים בין מעצבים שעובדים בחברות מסחריות גדולות ומעצבים בגדים ואביזרים מלווים שנועדו לייצור המוני, בין מעצבי עלית התופרים את בגדיהם מבדים יוקרתיים ומוכרים אותם ללקוחות פרטיים או חנויות יוקרה.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.