קורס לוגיסטיקה

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי לוגיסטיקה

לימודי לוגיסטיקה מתייחסים לתורת ניהול חומר ושירותים בארגון. לוגיסטיקה מתארת את כל הקשור בתכנון נכון של תשתיות ועיצוב קו הייצור. הכוונה לאחראיות בכל הקשור לאמצעי הובלה, הפצה וחלוקה, כוח האדם ואחסון התוצר ועוד.

 

לימודי לוגיסטיקה מכשירים את הסטודנט לפקח על תהליך הייצור מנקודת ההתחלה ועד לסיום בו המוצר מוגש לצרכן. אנשי לוגיסטיקה מהווים חלק מהותי מהמבנה של כל ארגון, הם האחראיים על תכנון חכם ויעיל של תהליכים שונים בארגון ומובילים פרויקטים חשובים. ישנה חשיבות גדולה לידע בכלכלה של אנשי הלוגיסטיקה, וישנם מסלולים רבים המשלבים בין שני המקצועות.

רקע כללי

מקור לימודי לוגיסטיקה בארגונים צבאיים, בהם היה צורך להעביר תחמושת ואספקה אל החיילים הנלחמים בשטח.  יש הרואים בלוגיסטיקה תחום המשתייך ללימודי הנדסה ומטפל בצורך ליצור מערכות המורכבות כוח עבודה אנשי להבדיל מכוח עבודה המבוסס על מכונות. מטרתה העיקרית של תפעול לוגיסטי היא לנהל את הפעילות הכרוכה בהפעלת שרשרת אספקה כלשהי.

 

לימודי לוגיסטיקה לתעודה מכשירים אנשי מקצוע להפעיל מערכות לוגיסטיות של ארגונים. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים מיומנויות ניהוליות ולומדים כיצד לגשת למערכת ולרכוש ידע וכלים לניהול של מערכות לוגיסטיות, זאת באמצעות הבנת התהליכים של המערכות השונות, כלומר, פיקוח על מלאי, ייצוא וייבוא, רכש, אחסון, אחזקה, תפעול מחסנים, פסי ייצור, ניהול פיננסי ועוד.

 מטרת לימודי לוגיסטיקה להקנות ידע בל הקשור לתכנון ותעפול נכון של מערכות ייצור או שירותים. הלימודים כוללים תחומים רבים ומגוונים כגון, ייבוא וייצוא, הפצה, מסחר ושיווק, רכש, קניינות, חקר ביצועים, בקרת איכות, הנדסה, ניתוח תהליכי ייצור, ניהול מלאי, פיננסים, ניהול תקציב, חשבונאות, סטטיסטיקה, משאבי אנוש ועוד.

 

לימוד לוגיסטיקה משלבים גם לימודים מתחומים נוספים, מלבד כלכלה אפר לשלב אותן עם מדעי הטבע, הנדסה, מדעי החברה, מינהל עסקים, סוציולוגיה ועוד.

לוגיסטיקה – אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי תעודה של לוגיסטיקה יכולים להשתלב גם בתחום הלוגיסטיקה וגם בתחום הכלכלה. אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי תעודה בלוגיסטיקה רבות, הם יכולים לבחור אם לעבוד בארגונים תעשייתיים, תעשיית הבטחון, תעשיית ההיי טק, תחום הבנקאות והכלכלה ועוד. התפקידים הפתוחים בפניהם הם: ניהול מערכות לוגיסטיקה, ניהול מחלקות תפעוליות, אספקת מלאי, תחזוק, הדרכה, שיווק, סחר חוץ, הובלה והפצה, ניהול מערכות מידע, ניהול כללי ועוד.

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.