קורסים , לימודי תעודה לימודי הנהלת חשבונות

לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס
לקבלת הכוונה וייעוץ אישי מלא את פרטייך בטופס

לימודי הנהלת חשבונות

לימודי הנהלת חשבונות (או הנה"ח) עוסקים בכל הקשור לטיפול בפעילות הכספית של ארגון מסוים. מנהל החשבונות הוא זה המפקח על כל הפעילויות הפיננסיות של אותה חברה או ארגון באמצעות רישום. בין פעילויות אלו ניתן לכלול מכירה, רכישה, הכנסות, הוצאות, קבלות, חשבוניות מס, חשבוניות זיכוי או חיוב וכל עסקה פיננסית שאותה חברה לוקחת בה חלק.

הנהלת החשבונות מפקחת על העסקאות הפיננסיות של הארגון על בסיסי יומי, מנהל החשבונות עוקב אחר כל פעולה שנעשית ואחראי על הרישום בספר חשבונות. בשנים האחרונות מתנהלת פעולת הרישום בעזרת תוכנה של הנהלת חשבונות (התוכנה הנפוצה ביותר בתחום היא החשבשבת). מנהל החשבון אחראי על הרישום הנכון בהתאם לכללי החשבונאות המקובלים. בסוף כל רבעון מעביר מנהל החשבונות את המאזן הסופי של כל הרישומים שנעשו באותה תקופה כלכלית. כמו כן, מנהל החשבונות מייצג את החברה מול רשויות המס.

חשוב לציים כי יש הבדל בין הנהלת חשבונות לבין חשבונאות. חשבונאות קשורה לראיית חשבון ועוסקת בדיווח על הפעולות הכלכליות של חברה או ארגון על סמך הדוחות שמציגה הנהלת החשבונות. רואה החשבון עושה שימוש בדוחות שמגיש לו מנהל החשבונות כדי להכין דוח המדווח על המאזן של אותו ארגון מבחינת רווח והפסד.

אפשרויות לימודים

לימודי הנהלת חשבונות נחלקים למספר תחומים: הנהלת חשבונות סוג 1, הנהלת חשבונות סוג 2, הנהלת חשבונות סוג 3, חשבי שכר, חשבי שכר בכירים, מנהלי כספים, מנהלי חשבונות בכירים ועוד. לימודי הנהלת חשבונות מסוג 3 דורשים סיום לימודי הנהלת חשבונות סוג 1 וסוג 2.  

ישנם מסלולי לימוד של הנהלת חשבונות במכללות ובבתי ספר רבים, לימודי הנהלת חשבונות מתקיימים לרוב בשעות אחר הצהריים ובערב במסגרות גמישות יחסית המאפשרות לאנשים לעבוד במקביל. לימודי הנהלת חשבונות נפרשים על פני מספר חודשים. דרישות הקבלה משתנות ממוסד למוסד אך לרוב כוללות 12 שנות לימוד. לא כל המקומות דורשים תעודת בגרות.

במסגרת לימודי הנהלת חשבונות לומדים כיצד לנהל דוחות תקופתיים ושנתיים, דוחות רווח והפסד, שילוב נתוני שכר, חישובי פחת, תשלום מקדמות, דוחות מס הכנסה, מס ערך מוסף, דיני ביטוח לאומי, רישום בספרי חשבונות וכמובן את תוכנות המחשב הרלוונטיות (למשל, חשבשבת).
 

הנהלת חשבונות – תעסוקה

לימודי הנהלת חשבונות מקנים לבוגריהם תעודת מנהל חשבונות של משרד המסחר והתעשייה. ישנה אפשרות להמשיך ללימודי המשך במקצועות כמו ייעוץ מס, ראיית חשבון או מנהל עסקים.

תעודה של הנהלת חשבונות מאפשרת לבעליה להשתלב במקומות עבודה רבים ומגוונים המשתייכים לכל תחום כמעט. החל מארגונים עסקיים, דרך מפעלים, משרדי הנהלת חשבונות, עמותות שונות ועד למשרדי רואי חשבון. מנהל חשבונות יכול לתת שירותים באופן עצמאי לארגונים או אנשים פרטיים ולעבוד כפרילאנס.
 

חיפוש לימודים ממוקד
חיפוש מושג מעולם הלימודים
רשימת תחומים:
אתר יורם לימודים מציע מידע מקיף אודות מגוון רחב של תחומי לימוד: לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי ראיית חשבון, לימודי רפואה משלימה, לימודי מדעי המחשב, לימודי משפטים, הנדסאים, לימודי תעודה, לימודי הנדסה, מלגות, פסיכומטרי, לימודי תקשורת, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי תקשורת חזותית, חישוב ממוצע בגרות, בגרויות, מכינה לעיצוב, לימודי חינוך, לימודי סיעוד.